Festival začne v 10 hodin a potrvá do půlnoci. Centrum města a různá zákoutí ožijí divadlem, hudbou, workshopy i happeningy. Jako tradičně bude parčík za divadlem patřit dětem. Užijí si workshopy, divadla, malování na obličej, akrobacie na šálách, řezbovaný kolotoč a jiné hry. Stejně tak bude pro děti určen i prostor Žižkova náměstí, kde se usídlí kočovná herna Sládkovna.

"Náměstí kvůli pouličnímu festivalu opustí auta, nebude se tam moci parkovat. Celý prostor pořadatelé zaplní zážitkovými řemeslnými a rukodělnými trhy s ukázkami řemesla a dílnam," zve Olga Havlíková z pořadatelského týmu.

Široké schody budou patřit literatuře a poezii, ale i grafice, autorské čtení bude mít také svůj prostor v pasáži Žralok, kam kromě pozvaných autorů může kdokoliv přijít přečíst svou tvorbu. Výtvarný workshop bude probíhat u ohrazení morového sloupu, kde vznikne společné dílo, do jehož tvorby se může zapojit každý.

Hudba bude znít od odpoledne až do noci v Břetislavově, Štěpánkově, Fortenské i Filištínské ulici, ale i na náměstí u Mlsného Pecivála či v podloubí a také na terasách Muzea loutkářských kultur. Také spolek Hurá na výlet připravil ve svých prostorách u Muzea hudební odpoledne a večer. Loutková divadla budou moci návštěvníci navštívit před Muzeem loutkářských kultur, na náměstí i za divadlem.

Akci připravují pořadatelé festivalu Loutkářská Chrudim (Spolek pro vydávání časopisu Loutkář, Chrudimská Beseda, NIPOS-ARTAMA Praha) ve spolupráci se Spolkem pro podporu tradic loutkářství a Muzeem loutkářských kultur. Do přípravy akce se také zapojili a vlastní program či aktivitu připravují: Mlsný Pecivál, pivovar Filištín, spolek Hurá na výlet, Baringotka, Barons Leather work, Amalthea z. s., Momo Chrudim, ZUŠ Chrudim, Regionální muzeum, Muzeum v přírodě Vysočina, spolek Kacafírek a další.

/Editovaná tisková zpráva/