Přivezli si z nich cenná umístění a především pak osmnáct postupů do kol krajských. V únoru získaly ve Skutči první cenu s postupem flétnistky Eliška Vagenknechtová, Gabriela Vojtičková, Hana Moravčíková a Pavlína Žemličková ze třídy ředitelky umělecké školy Pavlíny Divošové.

Podobně uspěli i klarinetista Jakub Jíra se saxofonistkou Veronikou Kopeckou ze třídy učitelky Hany Žemličkové. Soutěž ve zpěvu 9. února hostila Chrudim a odtud si postup do krajského kola přivezly svěřenkyně učitelky Galyny Zornyshko Jana Chmelíková, Aneta Šilhánková a duo ve složení Jana Chmelíková a Nella Šilhánková. Nejbohatší „úrodu“ sklidil učitel Jaroslav Švadlenka 12. února v Hlinsku. Z jeho žesťové třídy bude okres Chrudim reprezentovat ve hře na trubku Monika Samková, na lesní roh Jana Žemličková a Radomír Antoš, na tubu Marek Vokál, na tenor Petr Jandík, Pavel Bondor a Tomáš Nedvěd a oba posledně jmenovaní též ve hře na pozoun. Tomáš Nedvěd se ziskem nejvyššího bodového ocenění od porotců zároveň stal absolutním vítězem.

"Gratulujeme všem žákům, učitelům a korepetitorům, kteří se do soutěže zapojili a těm nejúspěšnějším pak držíme palce do dalších soutěžních klání,“ dodává ředitelka Pavlína Divošová.