Panoramatické kino Hlinsko

Paříž … čtvrtek 6.11. v 17.30
Jedinečný a pozoruhodný snímek s laskavým příběhem. Nemocný Pařížan se sám sebe ptá, jestli umře. Jeho stav mu dává nový a odlišný pohled na všechny lidi, které dennodenně potkává. Úvahy o smrti se náhle setkávají s hodnotou života, života druhých a života samotného ve městě nad Seinou.
Do 12-ti let nevhodný.
Francouzský romantický film – drama s titulky.
Hrají: Juliette Binoche, Roman Curie, Fabrice Luchini, Albert Dupontel, Francois Cluzet, Karin Viard aj.

Disaster movie … pátek 7.11. v 20.00 a sobota 8.11. v 17.30
Nejnovější film scénáristů a producentů Scary Movie. Will má noční můru: britská popová hvězda se ohání záhadnou křišťálovou lebkou a předpovídá konec světa. Když se Will probudí, zjistí ještě něco mnohem děsivějšího: jeho přítelkyně Amy leží spokojeně po sexu s někým, kdo vypadá jako hiphopová hvězdička Flava Flav. New York se začíná otřásat v základech. Zemětřesení, asteroidy, tornáda, ledové bouře… Je na Willovi, aby zachránil svět před zkázou.
Hrají: Carmen Elektra, Kimberly Karda Shian, Matt Lanter, Nicole Parker aj.
Americká komedie s titulky.

Rudý baron … úterý 11.11. od 17.30
Jeho největším vítězstvím byla láska. Mladý pruský šlechtic odchází jako většina mladých mužů do války. Díky své neohroženosti se z něj stane obávané stíhací eso a ikona pro ostatní vojáky. Náhodné setkání se zdravotní sestřičkou mu ale otevře oči a poznává barbarství války…
Hrají: Matthias Schweighöfer, Joseph Fiennes aj.
Dobrodružný válečný film Německo/GB s titulky.

Městské kino Chrudim

Máj … čtvrtek 6. listopadu v 18:00 a pátek 7. listopadu v 18 a 20:00
Milostný trojúhelník mezi mlýnicí a popravištěm aneb jak si F. A. Brabec poradil s Karlem Hynkem Máchou
Nevhodné pro diváky do 12 let.

Hrnečku vař! … sobota 8. listopadu v 15.30
Animovaná pohádka nejen pro děti.

HELLBOY II: Zlatá armáda … sobota 8. listopadu v 18 a 20 hodin a neděle 9. listopadu v 18 a 20 hodin
Pekelnou výhní doruda rozpálený Hellboy zbožňující dobré doutníky a ohnivou krásku Liz, bude znovu drtit záporáky a k tomu trousit jednu drsnou hlášku za druhou. Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř - Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná monstra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem.
Nevhodné pro diváky do 12 let

Vesmírní opičáci … středa 12. listopadu v 18 a 20.00
Ham je namyšlený cirkusák, jehož akrobatickými kousky se den co den baví celé šapitó. Jenomže tomu je konec, protože volá vlast a její vesmírný program. Hamův děd byl totiž slavný kosmonaut a z něj by se mělo v tomto slabounkém animáku stát to samé. Animovaný 3D příběh pro celou rodinu.

Kino Mír Heřmanův Městec

Máj … pátek 7.11. v 19.30
Láska, vášeň, vina a trest ve výpravném českém filmu F. A. Brabce (Kytice) na motivy básně K. H. Máchy. V hlavních rolích Jan Tříska, Juraj Kukura, Vladimír Javorský, Kryštof Hádek a Nina Divíšková. Mládeži do 12 let nevhodný.

S krtkem do pohádky 2 … sobota 8.11. v 17.15
České pásmo pohádek s krtečkem a dalšími krátkými příběhy pro naše nejmenší diváky.

Disaster Movie … sobota 8.11. v 19.30
Katastrofická parodie na filmové hity posledních let. Americká komedie od tvůrců série Scary Movie. České titulky.

Nestyda … úterý 11.11. v 19.30 a středa 12.11. v 19.30
Jiří Macháček, Emília Vášáryová, Pavel Liška, Pavel Landovský a další v nové komedii Jana Hřebejka podle bestselleru Michala Viewegha „Povídky o manželství a sexu“. Širokoúhlý český film. Mládeži nepřístupný.