Na návštěvníky zde v letošní sezoně čeká celá řada nových exponátů. Ze starožitných panenek přibyly ty s porcelánovými hlavičkami a celuloidové panenky značky Schildkröt. Sběratelskou zajímavostí je krojovaná panenka, určená jako dar Haně Benešové na plese v Třebíči, kterého se měl tehdy prezidentský pár zúčastnit. Své místo v expozici také našel anglický námořník, prodávaný jako talisman na zaoceánských lodích.

Ze soudobých uměleckých panenek potěší další lahůdky z produkce věhlasného výtvarníka Philipa Heathe. Milovníky panenek v podobě miminek jistě nadchne ukázka naprosto realistických babies, propracovaných do posledního detailu, kterým vévodí unikátní originál v provedení německé výtvarnice Carin Lossnitzer - spící dítě Lena, vyznamenané cenou DOTY ve Washingtonu.

Obdivovatele Orientu a panenek přivezených z dalekých cest potěší ukázka ručně vyrobených panenek z ostrova Mauricius.Další novinky se připravují a budou instalovány během sezony. V budově muzea, která je vystavěna ve vesnickém stylu, najdete kolem tisícovky exponátů na ploše 300 metrů čtverečních.

Otevírací doba muzea je od 1. dubna do 30. září denně od 10 do 17 hodin. Více: www.muzeumpanenek.cz.