S blížícími se svátky každý mluví jen o tom, kolik má napečeno cukroví, jaký stromeček si letos koupil a kolik kdo rozešle vánočních sms. Neblíží se jen Vánoce, ale také konec roku, a nás zajímalo, co nás bude čekat v tom novém, konkrétně s kapelami Wječná Žízeň a Lef de Bard. Zeptali jsme se člena obou kapel, Petra Podhájeckého:

Na co se můžeme v novém roce s kapelami Wječná Žízeň a Lef de Bard těšit?

Obě kapely mají za sebou v tomto roce dohromady okolo šedesáti koncertů a podle zájmu organizátorů to zatím vypadá, že to v novém roce nebude méně. S Wječnou Žízní, naší chrudimskou kapelou, nás od poloviny ledna čeká každý víkend koncertování. Nejbližším koncertem, kde budeme hrát a kde vás rádi uvidíme, je v Semilech v sobotu 17. 1.

S mou druhou kapelou, převážně rockovou Lef de Bard, jsme strávili konec roku natáčením nového CD, které vyjde v průběhu února. Kapela teď hraje v původní, staré sestavě.

V příštím roce, když bude čas, bych chtěl natočit sólové CD, kde budou hosty např. Bohuš Matuš, Leona Šenková, Maky Zdeňková a další zpěváci a přátelé.

Co nás čeká s oběma kapelami v novém roce už víme, jak ale vy trávíte vánoční svátky a Silvestra, Petře?

Svátky budu trávit ve své oblíbené restauraci U Kapličky se svými přáteli (tedy jen pod podmínkou, že tam bude stromeček) a Silvestra tak trochu ,,pracovně", hrajeme totiž s Wječnou Žízní v Lošanech u Kolína.

Chtěl bych všem čtenářům popřát za mě a obě kapely krásné Vánoce, poklidné svátky a šťastný nový rok 2015. S přáním spokojených svátků se ke mně a ke kapelám přidává i můj kamarád a kolega zpěvák Bohuš Matuš.

A jaké je vaše novoroční přání?

Já osobně bych si přál, aby se k sobě lidé chovali ohleduplněji. (marp)