Od září je v galerii Kumšt wesklepě na Resselově náměstí k vidění interaktivní výstava Disko z rohu.

V pátek od 17 hodin proběhne její dernisáž, tedy slavností ukončení spojené s živou akcí jedné z vystavujících umělkyň a zároveň kurátorky výstavy Kateřiny Olivové. Výstava představuje videoart z FaVU, nejedná se však o oficiální prezentaci FaVU, ale o kurátorský koncept autorky, který dává dohromady pozoruhodnou sbírku videí natočených ve školním studiu - práce současných studentů a absolventů Fakulty výtvarných umění VUT v Brně.

Odpolední tour po uměleckých akcích bude nadále pokračovat vernisáží výstavy Motivo Astratto v Díře výstavní. Autoři Tomáš Javůrek a Barbora Trnková, také studenti brněnské FaVU, tentokrát osvěženi větrem a zahřáti sluncem Berlusconiho Itálie volně rozpracovávají dlouhodobý cyklus „motivů” (Zimní motiv, Letní motiv), který specifickým způsobem reaguje na konkrétní výstavní prostor.

Tomáš Javůrek i Barbora Trnková jsou umělci pohybující se napříč formami a médii, kriticky je reflektují a čerpají z nich inspiraci. Rozvádějí jakési jejich meta-možnosti v meta-sférách, využívají klasické a low-technologie v kombinaci s hi-technologiemi a vytvořeným softwarem.

Základním principem jejich společné tvorby je pohyb, vnitřní humor a speciální poetická citlivost rozvíjející se jejich vzájemným sebepoznáváním a interakcí v procesu vzniku výstavy. Jejich vynalézavost v průzkumu skutečnosti si neklade hranice.

Vernisáž výstavy proběhne v 18,30 hodin v Díře výstavní, pasáž Žralok na Resselově náměstí v Chrudimi.

(oh)