"Předčarodějnicový" tip pro děti - Hlinsko: Čarodějnice se slétnou do Hlinečánku
Mateřské centrum Hlinečánek pořádá již 28.4. od 15 hodin Slet čarodějnic a čarodějů. Na děti čeká v Hlinečánku příjemně pestré odpoledne s opékáním buřtů.

Zaječice: Čarodějnice s Quattrem
TJ SOKOL Zaječice Vás srdečně zve na tradiční pálení čarodějnic, které se koná 30.4.2009 od 19 hodin. Večerem bude provázet skupina
Quattro. Občerstvení je zajištěno, dobrou náladu s sebou! Srdečně zve oddíl kopané Sokol Zaječice.

Lukavice: Pálení čarodějnic v Lukavici
TJ Sokol Lukavice pořádá 30. dubna country zábavu na místním hřišti. Vstupné 50 Kč, děti zdarma. Občerstve­ní: sele na rožni, alko i nealko nápoje.

Lány: Pálení čarodějnic 2009
Sbor dobrovolných hasičů Lány si Vás dovoluje pozvat na „Pálení čarodějnic 2009 v Lánech“, které se bude konat ve čtvrtek 30.dubna 2009 na prostranství před hasičskou klubovnou v Lánech. Dřevo na vybudování hranice bylo připraveno členy Sboru dobrovolných hasičů Lány. Před vlastním pálením proběhne opékání špekáčků na ohništi. Každé dítě dostane špekáček zdarma od hasičského sboru.

Seč: Vyberou "Miss čarodějku"
Občanské sdružení Sečská lilie pořádá ve čtvrtek 30. 4. od 19 hodin Pálení čarodějnic. Konat se bude na hřišti u sídliště. Nezapomeňte nakoupit lampiony a kostýmy! Bude lampionový průvod a soutěž o "Miss čarodějku"

Kočí: Pálení čarodějnic se Sharmem
Restaurace Bartoni Kočí vás zve na tradiční akci - pálení čarodějnic ve čtvrtek 30. dubna od 19 hodin. K občerstvení bude velký výběr nápojů a speciální menu: grilovaný krocan. O hudební doprovod se postará hudba Sharm, ve 22 hodin startuje ohňostroj.

Ctětín: Pálení čarodějnic v obci Ctětín
Akce se koná na hřišti na Ctětínku a pořádá ji místní TJ Tatran Ctětín přibližně od 18:00, pro návštěvníky je připraveno odpálení VELKÉHO OHŇOSTROJE, zapálení hranice s čarodějnicí, buřtíky k opečení - pro děti zdarma, občerstvení - uzené klobásy a párky, uzená krkovice a bůček. Ve výčepu bude k dostání zmrzlina, alko a nealko. Hrát bude reprodukovaná hudba.

Chrast: Pálení čarodějnic na stadionu
Pálení ohně, opékání buřtů, ohňostroj nebo skákací hrad. To vše je během Pálení čarodějnic připraveno 30. dubna od 19 hodin na chrasteckém stadionu.

Třemošnice: Magie čtyř živlů a lampiónový průvod
Sdružení Čtyřlístek vás zve na čarodějnickou trasu s plněním úkolů a překvapení na konec. Sraz je na náměstí Třemošnici v 18:00.Od 20 hodin půjde z náměstí již tradiční lampiónový průvod až k ohni.

Prachovice: Lampióny a pálení čarodějnice
OÚ Prachovice a Hasiči zvou na tradiční pálení čarodějnic a lampiónový průvod, které začíná u koupaliště v Prachovicích v 19:00

Ronov nad Doubravou: XIII. velký slet Železnohorských čarodějnic
Ronovští skauti vás zvou do klubovny na Carusošou, Volbu Miss čarodějnice, ďábelské soutěže a pekelný tanec. To vše od 18:00 hodin.

Kraskov: Pálení čarodějnice v Pekle
Hospůdka Peklo v Kraskově pořádá 30. dubna zábavnou akci nejen pro děti spojenou s pálením čarodějnic. Začátek je v 19:00.

Licomělice: "Čarodky" začínají o půl osmé
Dne 30.4.2009 se koná Pálení čarodejnic v Licomělicích. Začátek od 19:30 hod.

Slatiňany: Pálení čarodějnic pro celou rodinu
Tradiční palení čarodějnic ve Slatiňanech má následující program: od 17 hodin do 18,30 - disciplíny pro děti, od 19 hodin zapálení hranice. Občerstvení zajištěno, možnost opékání vlastní či zakoupené uzeniny. Kde? Tyršova ulice za Sokolovnou.

Holetín: Holetínské trnky zvou čarodějky i čaroděje
Občanské sdružení Holetínské trnky zve všechny malé i velké čarodějnice a čaroděje na oslavu jejich svátku. 30.4. 2009 v 17 hodin půjde průvod masek od školy do areálu koupaliště, kde jsou pro děti připravené hry a odměny. Hudba a občerstvení zajištěno. Přineste si lampiony. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do restaurace Na Sále.

Žďárec: Pozvánka na pálení čarodějnic do Žďárce u Seče

Podívejte se v galerii na snímky z příprav!

Pálení čarodějnic organizuje také Sbor dobrovolných hasičů ze Žďárce u Seče pod vedením starosty hasičů Josefa Mrázka. Celá akce začně dne 30.4. v 19.30 hod. na letním parketu za každého počasí. Občerstvení jako jsou párky, buřty a pití je připraveno.

Chrudim: Oheň vzplane i na Koniášově plácku
Tradiční pálení na Koniášově plácku za Divadlem Karla Pippicha v Chrudimi nese název KOniášův potlach. Účinkují: přírdní živly, čarodějnice, hudební doprovod zařídí kapela Hoblovka. Občerstvení zajištěno. Začíná se ve čtvrtek 30. dubna od 18 hodin.

Skuteč: Pozor! "Čarodky" přesunuty letos na koupaliště
Pálení čarodějnic se koná také ve čtvrtek 30. 4. od 17.30 hodin v areálu letního koupaliště ve Skutči. Tradiční společné pálení čarodějnic sem bylo přesunuto z důvodu bourání sokolovny ve sportovním areálu. Kromě hořící hranice se děti mohou těšit na řadu soutěží se sladkými odměnami. Všem bude pro dobrou zábavu hrát skupina Normal a program obohatí vystoupení tanečnice s ohněm. Občerstvení v dostatečném množství bude samozřejmě zajištěno. Vstup zdarma, masky vítány.

Markovice: Představí se i dětští záchranáři
Dne 30.4.2009 od 17h v Markovicích již po šesté proběhne velký Slet Čarodějnic !. A máte se rozhodně na co těšit. Uvidíte dětské záchranáře v akci, velký tanec čarodějnic, budete si moci sestrojit i vlastní čarodějnici, uvidíte pokračování loňského tance velkých čarodějnic a k tomu všemu spoustu občerstvení a hudby. Závěrem bude velký oheň. Přijďte se pobavit a, děti, nezapomeňte na čarodějné obleky!

Svratouch: Chystá se rej čarodějnic
Obec Svratouch spolu se Sokolem Svratouch a SDH Svratouch pořádají tradiční Pálení čarodějnic 2009 nově i s diskotékou na drnu! Těšit se můžete na rej čarodějnic a velkou vatru. Chybět nebude ani občerstvení a ohňostroj! Zahájení reje a zapálení ohně se chystá na 20:30. Ve 22 hodin bude odpálen ohňostroj, o půl hodiny později začne diskotéka. Kde? Na Kožešníkově kopci nad vesnicí u silnice na Karlštejn.

Stolany: Čarodejnice ve Stolanech
Dne 30.4 se ve Stolanech koná pálení čarodejnic a to v 19,30 na hřišti ve Stolanech. Srdečně zve SDH Stolany.

Hlinsko: Pálení čarodejnic u Lípy
Každoroční pálení čarodejnic u Lípy začíná v 17:00 tradičním opékáním špekáčků. Na programu jsou hry pro nejmenší a soutěž o nejhezčí masku čarodejnice. Od 20:00 se od zimního stadionu v Olšinkách vydá lampionový průvod. Přijďte s nejhezčím lampionem a vyhrajte! Občerstvení zajištěno.

Chrudim: Pálení ohňů na Festuňku
Pálení se koná 30.4.2009, 18:30 hodin v areálu "Festuňk" v Chrudimi. Diskotéka pro děti, ohňostroj, opékání buřtů u táboráku.

Medlešice: Pálení čarodějnic
Medlešice pořádají pálení čarodějnic 30.4.2009 v 18 hodin na hřišti před pivovarskou hospodou v Medlešicích. Soutěže pro děti, udírna, ohňostroj, živá hudba (v hospodě)

Koná se u vás pálení čarodějnic?
Dejte nám vědět!
Svoje tipy a pozvánky
posílejte na pavla.mrazkova@denik.cz.