„Patagonie -Divočina na konci světa“ - je tématem letošního podzimního turné cestovatele a fotografa Martina Loewa. Svou nově zpracovanou digitální diashow naplnil obrázky velkolepých hor a divoké patagonské přírody, nabídne však také záběry odlehlých vesnic i jejich svérázných obyvatel. Dobrodružný příběh daleké cesty vypráví Loew v živém a poutavém komentáři a zážitky dokresluje ukázkami krásné patagonské hudby. Více informací na www.promitani.cz.

Patagonie – nejjižnější cíp jihoamerického kontinentu - je doslovným koncem světa. Dál na jih leží již jen zmrzlá Antarktida. Není divu, že při vyslovení jejího tajemně znějícího názvu se rozbuší srdce snad každému, kdo aspoň někdy snil o dobrodružství a dalekých výpravách do neznámých končin. Obtížně dostupná Patagonie jako šipka míří k jihu a na její špici se coby třešnička na dortu vyjímá Ohňová země.

Kolem ní kdysi v průlivech dlouho bloudil kapitán Magalhães a jeho námořníci se už domnívali, že dopluli do samotného pekla.
Přitom Patagonie je vysloveným rájem. Rájem divoké přírody a úchvatných horských scenérií. V jejím srdci se jako poklady ukrývají neprostupné pralesy, hluboké fjordy, obrovské ledovce i blankytná jezera. Místní lidé ve svých srdcích také ukrývají svůj poklad: pohodu, srdečnost a životní rovnováhu.

Snad pro tu zdejší odlehlost a obrovské vzdálenosti nebo možná proto, že divoké patagonské počasí často překazí lidské plány, všichni si tu udržují záviděníhodný vnitřní klid. Pozitivní energie zde z lidí vyzařuje na dálku. Jakoby nám, návštěvníkům z moderní doby, chtěli ukázat, že život beze spěchu, nervozity a stresu je mnohem krásnější. Je radost se s Patagonií setkat.

„Věřím, že krásu i pohodu Patagonie se mi do diashow podařilo uložit tak, aby si ji diváci mohli během představení naplno užívat.“ zve na své promítání cestovatel Martin Loew.

Program diashow turné „Patagonie“ na Chrudimsku:
2.11. St - Chrudim, Divadlo K.Pippicha - 18:00
3.11. Čt - Heřmanův Městec, Městské kino - 18:00