Jedná se o předměty,které obsahujínějaký mechanický díl, vesměs vyrobené do první poloviny 20. století. A bude to jakési připomenutí plynoucího času a změn, které neustále přináší. Samozřejmě zde najdete pestrou ukázku hodin většinou od místních hodinářů.

Dále se představí celá řada psacích strojů, bez nichž jsme si úřední život ještě před necelými dvaceti lety nedovedli představit - kdeže loňské sněhy jsou - psací stroje bychom dnes v úřadech spočítali na prstech jedné ruky. K běžným potřebám bohatších obchodníků patřily mechanické kalkulátory. Při sčítání několikaciferných čísel pak bylo nutné disponovat i jistou fyzickou silou.

Z menších předmětů se pak představí strojky na holení a strojek na broušení žiletek. Určitě také zaujmou dveřní zámky - ať už jednoduché dřevěný nebo robustní kusy zhotovené místním kovářem. Jemnou mechaniku zastupují fotoaparáty nejrůznějších konstrukcí a značek. Určitě vás potěší ukázky hracích strojů - polyfonů. Některé jsou i po desítkách let stále funkční a tak si budete moci poslechnout písničky linoucí se z děrovaných plechových desek.

Na závěr výstavy jsou prezentovány váhy - kuchyňské, nástěnné, stolní a také decimálka, na které se budete moci zvážit. Na rozdíl od té váhy co máte doma - jistě digitální - vás můžeme ujistit, že decimálka má velkou výhodu. Hmotnost, kterou vám naváží ukáže ve formě roztomilých závaží a ne ve formě krutého čísla na podsvíceném displeji, které ještě navíc zůstává dlouho v paměti přístroje.

Zhlédnout ji můžete do 17. listopadu, otevřeno je denně od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.