Městské kino Chrudim

Všichni jsou v pohodě
* 11.5.2010 20:00
* 12.5.2010 18:00
Americké širokoúhlé drama s Robertem De Niro v hlavní roli. Frank, čerstvý důchodce, si uvědomí, že se svými čtyřmi dětmi nestrávil tolik času, kolik by býval chtěl, a že je na čase to napravit. Navzdory varování svého lékaře si sbalí tašky a vydá se na pouť po Spojených státech s úmyslem překvapit všechny své děti. Vypraví se za synem „umělcem“ do New Yorku, za dcerou do Chicaga, která „je velké zvíře v reklamní společnosti“, za synem Robertem, „dirigentem orchestu“ v Denveru a za nejmladší dcerou Rosie, která je „tanečnice v drahém podniku v Las Vegas“. Zanedlouho je ale Frankovi jasné, že jeho děti nejsou až tak šťastné či úspěšné, jak mu jeho manželka vždy tvrdila.
Protektor
* 29.5.2010 20:00
Rozhlasový reportér Emil Vrbata a herečka Hana jsou manželé. Píše se rok 1938, atraktivní Hana slaví první úspěchy ve filmu, je obletována ctiteli. Emil žárlí. Německá okupace a začátek války obrátí jejich životy naruby. Hana je konfrontována se svým židovským původem, z výšin nadějně rozběhnuté kariéry padá na dno společenského žebříčku. Emil využije šanci zachránit a zároveň ovládnout Hanin život. Smlouva s ďáblem si ale vybírá daň. Emilova sebeúcta se hroutí, láska k Haně se mění v protektorství, manželství se propadá do lhostejnosti. Osud navíc na Emila přichystal past. Režie: Marek Najbrt. Hrají: Matthias Brandt, Jan Budař, Marek Daniel, Cyril Drozda, Tomás Mechácek.
Kino Mír Heřmanův Městec
Nezapomeň na mě
* 12.5.2010 19:30
Romantický film se současným idolem všech dívek Robertem Pattisonem ( filmová sága Stmívání). Příběh rebelujícího mladíka, který se zamiluje. Láska mladých lidí musí projít silnou zkouškou… Dále hrají: Pierce Brosnan a Chris Cooper. Režie: Allen Coulter.
Kino Panoramatické Hlinsko
Prokletý ostrov
* 11. 5. 17:30
drama/horor (USA)
Režie: M. Scorsese Hrají: L. DiCaprio, M. Ruffalo, B. Kingsley
Někdo tu schází.