Ne náhodou je letošní název pořadu doplněn o důležité slůvko „více", a zní tedy pro tento rok Trochu VÍCE vánoční vždyť domácí soubor přichází hned se dvěma vánočními čísly: S vánoční Koledou 1700, která bude provedena tento rok jako chrudimská derniéra, a také s premiérou zbrusu nového vánočního programu pojmenovanou Jak v Betlémě hledali… A jak už je pro Kohoutek obvyklé, diváci mohou očekávat nejen kvalitní kousky českého folkloru, ale také jim možná vyloudí úsměv na tvářích netradiční humorné zpracování tradičních obřadních témat.

K slavnostnímu programu přispěje svými vstupy rovněž vážený host ze Zlína soubor Kašava. Přinese hned dvě valašské vánoční hry a diváci budou moci obdivovat také tance z jižní části jejich regionu. A tanečně pozadu nezůstane ani Kohoutek v letošní další premiéře Tance z Chrudimska s podtitulem Tance našich předků sousedů, tak jak je z jejich paměti zaznamenali sběratelé.

Těší nás, že stejně, jako k vánočním svátkům tradičně patří stromek, kapr, cukroví a rodinná pohoda, tak se pro Chrudimské stává součástí předvánoční atmosféry klidu právě každoroční program domácího souboru… Těšíme se na viděnou v sobotu! Váš Kohoutek!

Pavel Samek