Přijďte se v dubnu rozloučit… (Kolínská Hvězdná máma bude pravděpodobně pokračovat díky dotacím od města + zastřešení rodinného centra Hvězdička, ale v Pardubicích a Chrudimi bude dubnové představení naposled).

Na poslední víkend letních prázdnin se připravuje Rodinné kočárkování - pro všechny, kteří chtějí a rádi tráví volný čas pohromadě.

Kolín: 4. dubna 2011 v 9.30 hod. v Kině 99 - Městské kino Kolín – Hvězdná máma zve na film Černá labuť, který je jednoznačně filmem Natalie Portmanové. Natočil ho sice Darren Aronofsky, ale kraluje mu ona – čerstvá držitelka Oscara a také nastávající maminka! Na začátku se nám Nina představuje jako uvědomělá a způsobná baletka s ambicemi, díky nimž je schopná přežívat jen o grepech a vodě. Léta touží po roli, v níž by všechnu dosavadní dřinu zhodnotila. Po tomtéž však prahne také její matka, exbaletka Erica (Barbara Hershey), jež dceru zároveň zabíjí i hýčká. Je to přitom právě tento zvláštní, silně patologický vztah matka – dcera, co dává stokrát viděnému tématu velkého snu a pevné vůle nový náboj. V podivném soužití dvou dospělých žen lze vystopovat zoufalství i oběť, touhu ovládat i pomoci. Když Nina tančí svoje závěrečné makabrózní sólo, hlavu hrdě vztyčenou a oči podlité krví, nezbývá než smeknout – Natalie Portmanová hraje bez nadsázky každou buňkou těla.

Pardubice: 6. dubna 2011 v 9.30 hod. v CineStaru Pce, OC Grand – Hvězdná máma zve výjimečně na tradiční pohádku Na vlásku - potěší nejen děti, ale pohladí po duši i nás dospěláky. Klasická Disneyovka z těch nejlepších časů studia. Což znamená vyvážený mix romance, akce a vtipu, včetně veselých zvířecích postaviček a muzikálových čísel. Navíc se povedl český dabing v čele s Helenou Vondráčkovou, která do role čarodějnice mládnoucí jen díky kouzlům zapojila až nečekanou sebeironii, hereckou i pěveckou. Na Vlásku je překrásný film, nejen pro děti, trefuje se do vkusu všech věkových skupin. Zkrátka pravá Disneyovka!

Chrudim: 7. dubna 2011 v 9.30 hod. v chrudimském Městském kině – Hvězdná máma zve na film s králem a královnou Hollywoodu - s Angelinou Jolie a Johnym Deppem - film Cizinec. Johnny Depp jako turista, který se na cestě do Evropy „spustí“ s Angelinou Jolie. Napětí, akce, romantika, do toho Benátky a Paříž a snad i také trochu legrace „Představte si ženu, která je neuvěřitelně elegantní a sofistikovaná a vzdělaná a prožila v takovém světě celý život, a teď se shodou okolností zamiluje do muže, který není ani jedno z toho. Jistým způsobem jí to převrátí svět vzhůru nohama, tohle se nikdy nemělo stát. Měla dokonalý plán, a ani jeho a ani ji by nikdy nenapadlo, že je reálné, aby se do sebe zamilovali,“ říká režisér filmu Florian Henckel von Donnersmack. Angelina Jolie je „okouzlující a decentní a ženská a silná a všechno dohromady.“ Akční drama s prvky komedie, jak film definují producenti, vznikalo na různých místech světa, nejintezivnější však podle tvůrců bylo natáčení v Benátkách. „Na každém kostýmu pracovali ti nejúžasnější návrháři a stylisté Hollywoodu a Itálie, takže doufám, že diváci získají dojem, že nahlédli do světa, který je tak krásný, jak jen být může,“ láká režisér.