Členové sdružení již od rána pilně připravovali sál, který vyzdobili vlajkami, valentýnskými srdíčky a samozřejmě nechyběla ani namalovaná maketa Kozojedské tvrze. Na každém stole pak hosté mohli najít papírovou maketu tvrze, na které bylo napsáno číslo stolu a program akcí, které sdružení plánuje realizovat v roce 2010.

Také se připravovala bohatá tombola.

Již od 19 hodin se do sálu začali scházet první hosté. Úderem osmé hodiny večerní byl ples zahájen manželi Hurtovými a pak následovalo předtančení tanečního kroužku STEP z DSS Slatiňany se dvěma vystoupeními. Pak už se rozjela taneční zábava. K tanci a poslechu hrál Music team PETRUS Třemošnice. O půl dvanácté bylo připraveno pro všechny přítomné malé překvapení.

Na plese vystoupil baletní soubor s názvem „VNADNÁ KOZA“, složený ze členů Občanského sdružení Kozojedské tvrze.
Soubor byl založen před 14 dny na počest tohoto plesu a měl zde svoji světovou premiéru.

Vystoupil s krátkou ukázkou z připravovaného baletu Labutí Jezero. Všichni přítomní doslova řvali smíchy a odměnili tanečníky bouřlivým potleskem. Pak následovala bohatá tombola a po ní se už jen tančilo až do ranních hodin. Členové sdružení Kozojedské tvrze děkují všem sponzorům, kteří přispěli cennými dary do tomboly a hlavně všem účastníkům za dobrou zábavu, kterou během celého večera vytvořili.

(Lánský zpravodaj)