Zdroj: Youtube

Veselo měli také ve Skutči, kde v tamním kulturním klubu pořádalo ples občanské sdružení SMT Skuteč. K poslechu a především tanci hrála skupina Chorus a tančila se tu polka, waltz, chacha, jive, tango i samba. Pořadatelé si také pro návštěvníky připravili hned tři předtančení, z nichž to půlnoční bylo již tradičně překvapení. Letos se jeho prostřednictvím hosté vydali na cestu kolem světa.

„Každý rok připravujeme směsici tanců od rockových po klasické a tentokrát jsme vytvořili takový průřez celým světem – od Španělska, přes Čínu i Francii a skončili jsme v České republice. Plno sice nebylo, ale na ples dorazilo přes 250 hostů, za což jsme vzhledem k chřipkové epidemii velmi rádi," dodává za pořadatele Matěj Zelinka.

Během soboty se také „plesalo" ve Zbožnově, kde se uskutečnil Myslivecký ples. Milovníci tance, kteří zatím střevíce pořádně neprohnali, však nemusí věšet hlavu.

Na pátek 27. ledna je naplánován Sokolský ples v Nasavrkách, ve stejný den se uskuteční i maturitní ples gymnázia Skuteč a v sobotu 4. února začne pohádková taneční merenda i v Proseči a Hasičský ples v Miřetíně.