Po týdnu, v němž si bylo možné zakoupit cenově zvýhodněné abonmá, byl 9. prosince zahájen předprodej jednotlivých vstupenek na všechny koncerty a představení, které nabízí XI. ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč.

Festival klasické hudby v tomto menším východočeském městě zaznamenal v posledních letech až neuvěřitelný rozmach. Také v příštím roce nabízí divácky velmi atraktivní program čítající dvě opery, baletní představení, výpravný muzikál, originální hudební projekty s těmi nejlepšími českými umělci i slavná díla české i světové klasické hudby.

Celkem jde o třináct programových bodů, mezi nimiž stojí za vyzdvihnutí například dva koncerty, které se pořadatelé rozhodli s ohledem na jejich atmosféru umístit do krytého zimního stadionu ve Skutči. Jde o Vangelisovo Dobytí ráje v provedení Filharmonie Hradec Králové a Pražského filharmonického sboru a populární Vivaldianno Jaroslava Svěceného a Michala Dvořáka. „Mezi nejžádanější se v prodeji řadí koncert houslového virtuosa Pavla Šporcla a romské cimbálové kapely Gipsy Way. Oznámení „vyprodáno" se v několika dnech patrně objeví u titulu Noc na Karlštejně a značný zájem je i o La Traviattu," komentuje průběh předprodeje Lenka Balounová z odboru kultury skutečské radnice.

Prodej vstupenek již třetím rokem probíhá kromě dvou prodejních míst ve Skutči také na internetu na http://vstupenky.skutec.cz.

Díky tomu se značně zvýšila dostupnost vstupenek a ruku v ruce s tím stoupl i zájem a vzrostla rychlost, s jakou se jednotlivé koncerty a představení vyprodávají. Prosincového prodeje navíc využívá velké množství lidí k nákupu vstupenek coby hodnotného vánočního dárku.

(bal)