V nabitém programu se budou pořadatelé společně dotýkat některých oblastí rodinného života. Záštitu nad festivalem převzali náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek a místostarostou Hlinska Pavel Šotola. Festival je podpořen městským grantem.

„Manželství a pevná rodina. To jsou pojmy, které jsou dnešní společností posouvány kamsi na okraj. Významu rodiny se nevěnuje dostatek pozornosti. Přitom rodina zůstává prostředím, kde se nejspolehlivěji stává z dítěte společenský a tvořivý člověk a kde dospělí mají příležitost zdokonalovat se v nesobecké lásce a nezištné spolupráci. Jen ve zdravé rodině se tvoří bohatství každé společnosti. Festivalem pro rodinu chceme všichni společně malým krůčkem přispět k ozdravení vztahů v našich rodinách,“ říká pořadatelka Lída Pavlišová.

Letošní ročník festivalu nabídne z s odborníky na rodinnou problematiku. První se nazývá „Oba“ a bude zamyšlením nad partnerstvím a vším, co s tímto tématem souvisí. Na to naváže další přednáška „On a ona“, která podtrhne rozdílnosti muže a ženy. Besedu „Rodina pohledem dítěte“ povede zkušená psycholožka z pedagogicko psychologické poradny.

„Čtvrteční odpoledne věnujeme našim moudrým a zkušeným seniorům. Na pohodové povídání jsme pozvali herečku a moderátorku Ester Janečkovou,“ představuje Lída Pavlišová atraktivního hosta festivalu.

Doprovodným programem festivalu budou dny otevřených dveří v partnerských neziskových organizacích a festival ukončí sobotní zábavné rodinné dopoledne, které se za příznivého počasí uskuteční v parku za Karou. Děti se mohou těšit na soutěže, výtvarné aktivity, skákací hrad, kroket, lanové centrum, ale i živou hudbu v provedení hlinecké kapely Donciliz. „Celý kolektiv Centra Jana XXIII. v Hlinsku děkuje všem, kteří se ochotně zapojili do příprav rodinného festivalu,“ vzkazuje Lída Pavlišová.