Ve čtvrtek zavítá do Ležáků herečka, zpěvačka a moderátorka Kateřina Brožová, která bude od 18 hodin s návštěvníky debatovat v rámci oblíbeného pořadu Křeslo pro hosta. Během večera zazní i některé její písničky.

V pátek 20. února se od 18 hodin odehraje převzaté představení divadla Viola s názvem Šunen Romale Poslyšte Romové. Účinkují: Jana Boušková, Bára Hrzánová a Mário Biháry. Už ho viděli diváci v lidickém památníku a jejich reakce byla plná nadšení. „Plnými doušky jsme vnímali prvotřídní divadelní představení Poslyšte Romové ve hvězdném obsazení Barbory Hrzánové a Jany Bouškové, se skvělým hudebníkem, klavíristou a zpěvákem Máriem Bihárym. S nadšením jsme vnímali jejich excelentní, špičkové výkony. Tradované pohádkové příběhy vyprávěné Romy v podání Barbory Hrzánové a Jany Bouškové ožívaly v přiblížení do téměř příběhů skutečných, smutných, o hladu, bídě, utrpení a básnické obrazy s touhami a romskými osudy braly u srdce a přecházely až do příběhů strašidelných, v nichž duchové v podání obou protagonistek byli okouzlující, nezapomenutelní! Odměnou účinkujícím byla energie předávaná vzájemně i publikem v podobě neutuchajícího potlesku vyprodaného komorního divadélka Lidické galerie," napsali manželé Klánovi..

Ležácký seriál Křeslo pro hosta bude pokračovat 27. února, a to s hostem Petrem Voldánem. Ten mimo jiné promítne krátký televizní dokument o vsi Cwmgiedd v jižním Walesu, kde se v roce 1942 natáčel film Tichá ves jako reakce na vypálení Lidic, který značnou měrou přispěl ke vzniku jednoho z velikých symbolů boje za svobodu proti nacismu. (kch)