„Jsem tady především kvůli výstavě Jiřího Koláře v Galerii Art a zajímavému kolážovému workshopu na Reselově náměstí,“ uvedl architekt. „Ale musím přiznat, že Chrudim máme tak trochu i v hledáčku našeho pořadu. I tady jsem totiž nalezl zajímavé příklady architektury 20. století,“ dodává Vávra.
Za kvalitní stavby pokládá například budovu Divadla Karla Pippicha, Komerční banky nabo objekt Okresního státního archivu ve Filištínské ulici. David Vávra se živí hlavně jako architekt, veřejnost je zvědavá i na zamýšlenou realizaci moderního kostela v Třemošnici podle jeho návrhu. Pozemek pro stavbu kostela byl nedávno slavnostně vysvěcen. Prvořadým úkolem je teď zajištění potřebných milionů na stavbu. Kostel by se měl vymykat dosavadním představám veřejnosti o podobě duchovní stavby. Skleněný průzor vpultové střeše objektu by měl rozehrát vinterieru zajímavou hru světla, vnoci by naopak tajuplně svítil do prostoru.
Miluje ale i výtvarné koláže, sám jich před několika lety pěknou řádku vytvořil. „Jiřího Koláře jsem kdysi dokonce se svými díly oslovil, považuji jej za jednu z nejvýznamnějších osobností našeho moderního umění,“ vysvětluje Vávra svoji účast na chrudimské výstavě. Architekt využil své přítomnosti ve městě i k tomu, aby si zakoupil pár sladkostí na stánku probíhajícího Biojarmarku. „Potrpím si ale třeba i na kozí sýry. Když si člověk huntuje desítky let tělo, tak to pak musí trochu dohánět zdravější výživou,“ uzavírá s úsměvem.