„Začalo to v jednasedmdesátém roce jazzgymnastikou, na hodiny jsem chodila s šestikilogramovým magnetofonem, nosila jsem ho v ruksaku. Potom jsme chtěli víc tancovat, a tak vzniklo taneční studio,“ řekla v úvodu Věra Veselá. Tato pohybová choreografka a pedagožka tehdy se svými tanečně nadanými svěřenci začala pronikat na českou hudební scénu a její skupinou prošly dnes slavné osobnosti, například Martin Dejdar, Petr Kotvald nebo Janis Židovský. Věra Veselá stála u zrodu pěveckých hvězd, jako je Iveta Bartošová, Pavol Habera či Heidi Janků.

Všechno ale nebylo růžové. Manželé Veselých dnes již s odstupem zavzpomínali na to, jak taneční skupina pracovala pod tehdejším Jednotným klubem pracujících v Chrudimi. „Úspěchům tento zřizovatel nepřál. Peníze, které se vydělaly, nešlo použít na nákup nových kostýmů. Skupina byla třeba pozvána do hotelu InterContinental, kde měla vystoupit na plese. Kafe tehdy stálo třicet korun, což byla na tehdejší dobu drahota. Když manželka požádala o peníze, bylo jí odpovězeno, že se povoluje nakoupit bedna limonád k občerstvení tanečníků. To si neumím představit, jak by Chrudimáci táhnoucí přepravku v přepychovém hotelu zapůsobili,“ poznamenal Karel Veselý.

Chrudimské taneční studio bylo v osmdesátých letech velmi populární. Pravidelně vystupovalo v mnoha televizních pořadech, třeba Abeceda, Dva z jednoho města nebo Sejdeme se na výsluní. Ze strany zřizovatele ale podporu neměl, hrozilo dokonce, že bude Věra Veselá z vedení skupiny odvolána, protože „každý je nahraditelný“. Později taneční studio přestoupilo pod Okresní svaz socialistické mládeže, kde už na tom bylo po organizační i finanční stránce lépe. Manželé Veselých před obecenstvem zavzpomínali na veselé i smutné historky, které provázely působení tanečního studia v Čechách a zahraničí. Rádi se setkali s těmi, kteří stáli u zrodu skupiny, jež město Chrudim proslavila.