Návštěvníci sobotního koncertu folkové skupina Nezmaři málem nadšením zbořili sál. Přišlo jich 250 a kdyby vystoupili třeba v chrudimském divadle, jeho kapacitu by pořadatel Pavel Tlapák v klidu naplnil. „Bohužel, domluva o pronájmu divadla je nemožná prostě jsem se nedozvěděl cenu. Komunikace s Chrudimskou besedou není dobrá, nikdo mi neodpovídá na maily a na přímou otázku, kolik pronájem stojí, jsem také odpověď nedostal," řekl Pavel Tlapák.

Kulturní akce, které pravidelně pořádá, proto přesunul do Rabštejnské Lhoty. Tam si v sobotu našli cestu nejen Chrudimáci, ale i lidé z Pardubic a jiných vzdálenějších míst. Nejprve vystoupil pardubický sbor Fidlátka, který je vítězem dětské Porty. Holčičky s housličkami, chlapci se saxofony, kontrabasem a dalšími nástroji ukázali své hudební nadání a nadšení ze zpěvu a muziky.

Nezmaři si vyžádali vystoupení pěveckého souboru Klíček a Klíčenky, který má jejich písně ve stálém repertoáru a objevují se i na vydaných CD. Série písní začala Nezmarovskou Je dobré, pokračovala písničkou Růže a dalšími, které sklidily velký potlesk obecenstva. Potom už následoval samotný koncert skupiny Nezmaři, která je stálicí české folkové scény.

Diváci byli nadšeni z milých písniček jejichž devízou je krásná melodie a perfektní hlasová synchronizace interpretů. Nezmaři si nakonec zazpívali s dětmi.

„Je nás tu víc, než Alexandrovců," vtipkovali. „A nám je velkou ctí, že jsme mohli společně stát na jednom pódiu," řekla vedoucí Klíčku a Klíčenek Iva Malinová.