Svatojánské slavnosti na Báře

Kdy: 15. června od 14 h

Kde: u rozhledny Bára na Podhůře

Proč přijít: Tradiční slavnost na závěr školního roku. Pro návštěvníky připravily Městské lesy Chrudim ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Chrudim pohádkový les a tvořivé dílny. Nástup na pohádkový les do 16 h u rozhledny Bára.

close Ilustrační foto: Karel Dvořák info Zdroj: Deník / Marek Nečina zoom_in Ilustrační foto: Karel Dvořák

Rytíři na Lichnici

Kdy: 15. června od 11 h

Kde: zřícenina hradu Lichnice

Proč přijít: Artus Bohemia vás zve na nádvoří hradu Lichnice. Těšit se můžete na scénky od 11:00 hodin Odvážná krčmářka, od 13:30 hodin Turnaj a od 15:30 hodin Důstojník. Dále vás čeká výuka tanců, ukázka zbraní, lukostřelba a jiné.

close Lichnice se vrací do doby husitské info Zdroj: Deník/Romana Netolická zoom_in Lichnice ožije rytířskými souboji.

Benefiční hudební festival Slatiňany 2024: Jiří Pavlica a Hradišťan

Kdy: 15. června v 19 h

Kde: zahrada sokolovny ve Slatiňanech

Proč přijít: Jiří Pavlica a Hradišťan vystoupí v rámci II. ročníku benefičního hudebního festivalu. Vstupenky lze zakoupit na webových stránkách Státního zámku ve Slatiňanech https://zamek-slatinany.cz/cs.

Videopozvánka zde:

Jiří Pavlica a Hradišťan zvou k návštěvě koncertu. | Video: Mlsný Pecivál

II. ročník Železnohorské galusky

Kdy: 15. června v 10 h

Kde: náměstí v Třemošnici

Proč přijít: CrossfitTeam Třemošnice vás zve na cyklovýlet, není to závod. Start na náměstí v Třemošnici od 10:00 hodin. Trať středně náročná po silnici s dopravou a lesní cesty. Trasa: Třemošnice, Seč, České Lhotice, Trpišov, Monaco (občerstvení), Rtenín, Hrbokov, Seč, Třemošnice.

Zlatovláska

Kdy: 16. června v 16 h

Kde: Sokolovna Svratouch

Proč přijít: Pražský divadelní spolek Háčko uvede pohádku, které dal kouzelnou podobu básník Josef Kainar. Výdělek bude použit na dobročinné účely.

Entomologicko - botanická vycházka ke Kochánovickým tůním

Kdy: 16. června v 12.20 h

Kde: autobusové nádraží Chrudim

Proč přijít: Komentovaná vycházka ke nových tůním a revitalizovanému potoku v místě bývalé střelnice v Kochánovicích. Zaměřená na vodní bezoobratlé a rostliny vázané na vodní prostředí. Sraz ve 12:20 na autobusovém nádraží v Chrudimi (stanoviště č. 8), návrat zpět pěšky nebo autobusem ze zastávky Podhůra v 17:19. Trasa: Rabštejnská Lhota - Hájenka - tůně na bývalé střelnici Kochánovice - před rozhlednu Bára zpět do Chrudimi. Vedou Roman Mlejnek (entomologie) a Naděžda Gutzerová (botanika).

Cena TKG Hlinsko

Kdy: 16. června v 9.30 h

Kde: Multifunkční centrum Hlinsko

Proč přijít: Postupová soutěž v tanečním sportu, které se budou účastnit páry juniorské, mládežnické a dospělé v tanečních třídách E, D, C a B.

close Program se bude konat 15. června v 19 hodin v Multifunkčním centru v Hlinsku. info Zdroj: TKG Hlinsko zoom_in Program se bude konat 15. června v 19 hodin v Multifunkčním centru v Hlinsku.