Nyní je Festiválek příležitostí prožít příjemný den pro celé rodiny. V pódiovém programu vystoupí pořádající soubor Klíček a Klíčenky se všemi svými složkami – Mamaklíčkem, Morašickým klíčkem, Praklíčkem a kapelou Praklíče.

Dále vystoupí milí hosté – Mažoretky Sokola Chrudim, folklorní soubor Sejkorky Sokola Slatiňany, Mateřská škola Slatiňany, bubeníci z Dětského domova Přestavlky, taneční kroužek Step Domova sociálních služeb Slatiňany, pěvkyně Monika Mašková, soubor Kvítko Mladoňovice a hlavní host Jiří Vondráček, hudebník a slatiňanský rodák. O zvuk akce se postará František Tuček z Pohleda, v jehož režii bude i závěrečná společná diskotéka. Bohatý bude rovněž i doprovodný program s občerstvením, skákacím hradem, malováním na obličej, tvořivými dílničkami, lákavými stánky i ukázkami práce ČČK Chrudim, SDH Topol a Městské policie Chrudim.

Součástí Festiválku, který se koná tradičně pod záštitou 1.náměstka hejtmana Pardubického kraje Jaromíra Duška, bude křest šestého CD Klíčku a Klíčenek. CD nese názec Daruj písničku jako parafrázi sloganu Daruj krev – zachráníš život, neboť je věnováno bezpříspěvkovým dárcům krve a krevních derivátů. Na CD darovali své písničky všechny složky rodinného souboru Klíček a Klíčenky, Mistr Přeučil a Eva Hrušková, Karel a Josef Vágnerovi, pěvkyně Monika Mašková a chrámový sbor kláštera Slatiňany. Perličkou je věkový rozptyl účinkujících – celých 92 let. Nejmladší zpěvačce z Mamaklíčku jsou tři roky, nejstaršímu zpěvákovi z Praklíčku je 95 let.

Za podporu Festiválku pořadatelé děkují firmě Omega plus Chrudim a firmě Tomi Morašice, mediálním partnerem je Chrudimský deník. (im)