V pátek ráno v 9 a v 11 hodin tanečníci představili ve zkráceném programu svá kouzelná předtančení školám z blízkého i vzdálenějšího okolí. Taneční umění Mistra ČR chtěly zhlédnout např. i školy ze Žehušic u Čáslavi anebo ze Ždírce nad Doubravou.

Večer byla odstartována bujará oslava již v 18 hodin. Videospoty, které okořenily pestrý program složený z ukázek tanců a úspěšných tanečních formací, provedly diváky zrodem klubu, jeho pubertou a nakonec úspěšnou současností.

Na oslavě nechyběly dárečky pro diváky, obrovský dar pro vedoucí v podobě utajeně připravované taneční show a také velký kouzelný dort pro tanečníky. Dárkem byla i přítomnost pozvaných vzácných hostů, trenérů a choreografů, osobností Pardubického kraje a měst a všech, kteří při klubu stáli a s klubem pracovali během celých 25 let. Tím darem největším pro všechny byl vydařený 3hodinový pořad plný zvratů a překvapení, krásného tancování, úsměvů i slz dojetí, a to vše v záplavě pestrých světel. Před samým závěrem velkolepé show se svým dojemně krásným poděkováním vystoupil pan Josef Tumpach – 1. choreograf tanečního klubu. Celý sál vstává a tleská vestoje. Ocenění,
které nelze slovy popsat.

To byly 14. Roztančené střevíčky tanečního klubu TKG Hlinsko. To byl pořad připravený Dr. Janou Malinovou, Petrem Janáčkem a Mirkou Bouškovou a především tanečníky TKG Hlinsko pro všechny ty, kteří mají rádi tanec.

Po oslavách se soutěžilo

Sobota ovšem nedovolila odpočívat. Ve Skutči tento taneční klub pořádá ve spolupráci s Pardubickým krajem a městem Skuteč taneční soutěž Cena TKG. Přijely páry z celé ČR a Polska. Soutěžilo se v ktg. hobby dětských i dospělých párů a v ktg. dospělých třídy D, C, B.

Po náročném pátečním maratonu dokázali tanečníci TKG Hlinsko vybojovat krásná umístění. Mezi páry hobby v latinsko-amerických tancích stál na 2. místě Jan Šmok a Barbora Pěchoučková. V ktg. dospělých D ve standardních tancích exceloval pár Tomáš Otava a Jana Seková, kteří se umístili na 1. místě a v latině na místě 4. ve finále. Ani ve vyšší třídě C zástupci TKG nezapadli. Ve standardních tancích se na 4. finálovém místě umístil Ondřej Bouška a Zuzana Pešlová. V latinsko-amerických tancích ve tř. B si finálové 3. místo vybojovali sourozenci Jaroslav a Kateřina Kyselovi.

Tento víkend tak byl zlatou tečkou nejenom za úspěšnou taneční sezónou, ale i za 25 lety úspěšné činnosti TKG Hlinsko.