Účelem charity je získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů. Měsíc mužské solidarity připadá na listopad a symbolika je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty. Název charity vznikl jako hybridní složenina dvou anglických slov, knír (moustache) - vyjadřující typicky mužský znak – a listopad (November).

Této celosvětové akce, která je viditelná už na začátku listopadu, kdy se muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek, se zapojili i profesionální hasiči z Pardubického kraje. A opět po roce, letos již posedmé, se například celá směna ze stanice v Chrudimi do této akce zařadila.

Hasiči vzhledem k zásahové činnosti musí být vždy oholeni, aby mohli použít dýchací přístroj. Jediné, co mohou mít, je knír, a tak neváhali a již posedmé se do této akce zapojili.

Hasiči jsou zaregistrováni a přispěli na konto organizace. Sbírka právě startuje, podpoříte i Vy sbírku na výzkum proti rakovině prostaty a na osvětu této problematiky?

https://cz.movember.com/mospace/11816561

Hasiči již od roku 2014 i díky vám přispěli částkou 33 616 Kč.