V následujících měsících musí počítat se zdržením. Silničáři zde totiž opravují most.

Od pondělního rána je v jednom směru uzavřený hlavní tah silnice I/35 ve směru od Litomyšle, před odbočkou na Koclířov. „Předmětem uzavírky silnice I/35 u Koclířova je plánovaná oprava mostu," uvedl Jiří Hostaša z pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic České republiky.

Rekonstrukce

Rozsah stavebních prací je stejný jako u mostů, které silničáři na této komunikaci opravovali v loňském roce. „Most odbouráme na nosnou konstrukci. Vybetonujeme novou desku, položíme hydroizolace a nové vozovky na mostě," vysvětlil Jiří Hostaša. Nebudou chybět ani nové betonové římsy a zábradlí.

Aby nemusela být silnice zcela uzavřená, silničáři opraví nejprve jednu stranu mostu a poté druhou. „Provoz řídí světelná signalizace," sdělil Jiří Hostaša. Směry se střídají zhruba po dvou minutách. Řidiči musí počítat s tím, že se kvůli opravě v tomto úseku zdrží. A jak se zdá, první den byli zatím tolerantní a chápaví. „Mně toto zdržení až tolik nevadí. Částečná uzavírka je určitě lepší, než kdyby silnici uzavřeli úplně a hnali nás objížďkou přes město. Tam bychom se zdrželi daleko více. Intervaly jsou sice poměrně dlouhé, ale ještě to není tak hrozné," uvedl Martin Patočka, šofér z Brna. Souhlasil s ním také Pavel Mlynář z Hodonína. „Nadávání by nám nepomohlo. Je rozumné nechat průjezdnou polovinu silnice než ji zavřít úplně," dodal řidič z Moravy.

Provoz na mostě by měl být podle Jiřího Hostaši obnovený do konce října. Vzhledem k rozsahu prací si však cestáři dávají časovou rezervu.

Uzavřený tunel

Na příští rok naplánovali silničáři na  hlavním tahu z Čech na Moravu další omezení. „V roce 2013 plánujeme opravu  mostu, údolní estakády Hřebeč, a to  v termínu od dubna do října. Během této opravy počítáme s úplnou uzavírkou Hřebečského tunelu, a to z důvodu maximálního zkrácení stavebních prací," upozornil Jiří Hostaša. Řidiče na I/35  tedy  čekají  další komplikace.