Měsíc mužské solidarity připadá na listopad a symbolika je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty. Název charity vznikl jako hybridní složenina dvou anglických slov, knír (moustache) - vyjadřující typicky mužský znak – a listopad (November).

Této celosvětové akce, která je viditelná už na začátku listopadu, kdy se muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek, se zapojili i profesionální hasiči z Pardubického kraje. A opět po roce se zapojili nejen výjezdoví hasiči, ale i denní pracovníci ze stanice v Chrudimi a zapojili se i další příslušníci z HZS Pardubického kraje.

Hasiči vzhledem k zásahové činnosti musí být vždy oholeni, aby mohli použít dýchací přístroj. Jediné, co mohou mít, je knír, a tak neváhali a již počtvrté se do této akce zapojili.

Letos jsme vám vzhledem k nastalé situaci žádnou fotografii neslibovali, ale nakonec jsme to vyřešili a vyfotili některé příslušníky – každého zvlášť, abyste viděli, jak to našim hasičům s knírkem sluší.

Hasiči byli zaregistrováni a sami přispěli na konto organizace. Sbírka ještě není u konce, ale do této chvíle je vybráno 14 200 Kč. Od roku 2014 je to už pěkných 47 116 Kč.

Peníze budou použity na výzkum a boj proti rakovině, a také na osvětu problematiky.