Zdejším senátorům totiž končí šestiletý mandát a s výjimkou náchodského Petra Pakosty zbylí dva ho už neobhajují.

Však také ankety Deníku Zvolte si svého senátora na webech Náchodského, Chrudimského a Svitavského deníku vyvolaly velkou odezvu.

Na Náchodsku zatím v hlasování čtenářů vede právě Pakosta s 27 % hlasů (nezávislý), těsně pronásledovaný vyzývatelkou z ODS Zdeňkou Horníkovou s 26 %. Zatím třetí je s odstupem lidovecký kandidát Miroslav Štěpán s 11 %, následuje Bedřich Moldan (TOP 09), Petr Fejfar (nezávislý) a s ještě menšími hlasy čtenářů další kandidáti.

V anketě chrudimského webu o zdejšího nového senátora jsou také zřetelní dva favorité. Čtenáři nejvíc klikají pro Petra Lichtenberga ze Svobodných, hlas mu dalo zatím 32 % čtenářů. Druhý je nezávislý kandidát David Kasal s 27 %. Na třetím místě je Magda Křivanová z ODS s 11 %, následovaná Petrem Řezníčkem (SNK-ED), Tomášem Skarydem (ČSSD) a dalšími.

Podobné rozvrstvení popularity je i v anketě Svitavského deníku a zdejších kandidátů. Vede Harald Čadílek z ODS s 33 %, na záda mu v hlasování dýchá lidovecký kandidát Vojtěch Stříteský s 29 %, s velkým odstupem třetí je Stanislav Vodička za Stranu soukromníků s 12 %, po něm další.

Kompletní seznam kandidátů na senátory a anketu Chrudimského deníku najdete ZDE!