Na transfuzním oddělení Pardubické krajské nemocnice se dnes a zítra  uskuteční akce nazvaná „Daruj krev s hokejovými mistry".

Akce je zaměřená na nábor dárců

Akce je zaměřená na nábor nových dárců krve a koná se s podporou extraligového klubu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Nejcennější tekutinu je možné darovat dnes mezi sedmou a jedenáctou, zítra pak mezi osmou a jedenáctou hodinou dopolední.

Každý z dobrovolných dárců, kteří se dnes na transfuzní oddělení dostaví, obdrží navíc od hokejového klubu dárek. „Každý dárce dostane jeden lístek na extraligové utkání s Chomutovem, které se hraje v ČEZ Areně ve středu 5. prosince. Prvodárci si navíc ještě budou moci ke vstupence vybrat buď hokejový kalendář či plakát mistrů," řekl našemu Deníku média koordinátor hokejového klubu Jan Hrabal. Po oba dny bude rovněž v prostorách transfuzního oddělení vystaven pohár pro mistra republiky.

Krev dá i generalita hokejového klubu

Kvůli vytížení v sezoně se odběru nemohou zúčastnit sami hokejisté, aktivně se však do akce zapojí lidé z managementu klubu. Pokud mu to čas dovolí, neměl by prý chybět ani sám generální manažer Ondřej Šebek (na snímku), který k danému tématu odpověděl na pár otázek.

Proč se HC ČSOB Pojišťovna rozhodla podpořit odběry krve na transfuzním oddělení Pardubické krajské nemocnice?
„S Pardubickou krajskou nemocnicí navázal náš klub spolupráci v letošním roce. Odstartovala ji naše účast na zářijovém Dnu nemocnice. Na začátku října zase při našem extraligovém utkání proti Litvínovu probíhal servis nemocnice pro diváky, při němž si mohli nechat změřit tlak či procento tuku v těle. Tato akce se moc líbila, určitě si ji zopakujeme. A nyní jsme se v rámci prohloubení spolupráce rozhodli podpořit dárcovství krve. Je to nutná věc, kterou nelze ničím jiným nahradit. Chceme tuto dobrou věc podpořit."

Vy sám patříte mezi pravidelné dárce krve?
„Osobně jsem ještě nikdy nedaroval krev. Ale moc dobře víc, že krev je vždy potřeba. Hokej je mediálně velmi zajímavá záležitost.  Proto věřím, že ve spojení s odběry krve pomůžeme této prospěšné a záslužné činnosti."

Zapojíte se tedy nyní vy osobně, popř. vaši kolegové z vedení klubu, do této akce i aktivně?
„Pokud mi to pracovní program dovolí, určitě bych se chtěl této akce sám zúčastnit a krev darovat. Každopádně se do těchto odběrů krve zapojí zhruba pětičlenná skupina lidí z vedení a ze sekretariátu klubu. Sami hráči se aktivně účastnit nebudou, protože v průběhu sezony to není možné."

Pro dárce krve v rámci této akce jste připravili i klubové dárky. Na co se mohou těšit?
„V rámci našich možností chceme tuto akci podpořit i tímto způsobem. Dárce za jejich záslužnou činnost chceme obdarovat vstupenkou na jedno naše domácí extraligové utkání a klubovými reklamními dárky."