Na sjezdovkách v Krkonoších a Orlických horách leží kolem od 40 do 90 centimetrů sněhu, upravené jsou také běžecké stopy.

„Máme v provozu všechna dopravní zařízení i sjezdovky. Využíváme mrazivé počasí a zasněžujeme technickým sněhem. V okolí areálu je také upraveno téměř 50 kilometrů běžeckých stop pro běžkaře, přírodního sněhu je zatím ale poměrně málo," řekl Zdeněk Spilka ze špindlerovského skiareálu.

Dostatek sněhu hlásí také lyžařský areál Říčky v Orlických horách. „Přes noc napadl poprašek sněhu, všechny sjezdovky jsou otevřené a upravené, sněhové podmínky jsou dobré," uvedli vlekaři. Upravené jsou i tratě pro běžkaře v okolí areálu od Homole až po Rokytnici.

Naplno jedou rovněž ještě před týdnem kvůli oblevě ohrožená střediska v Hlinsku na Vysočině, Přívratu, Peklák u České Třebové a další.

Na hřebenech Krkonoš leží zhruba 70 centimetrů sněhu, kvůli mlze ale vče čtvrtek ráno byla ráno viditelnost pouhých 50 metrů, platí třetí stupeň lavinového nebezpečí. Na hřebenech Orlických hor leží 60 centimetrů sněhu.