Chodí do sedmé třídy, ale už několik let sbírají jeden úspěch za druhým. Zahrály si v řadě filmů a seriálů. Jejich tváře mohou lidé spatřit na televizních obrazovkách a zájem o dvojčata z České Třebové mají nejen česká produkce. Před dvěma lety si například zahrály dcery Jackieho Chana ve filmu The Diary. „Holky přišly domů a řekly mi, že hrály s Jackie Chanem a že byl velmi milý. Chvíli mi trvalo, než mi došlo, o koho že vlastně jde,“ vysvětlila se smíchem maminka děvčat.

Třináctileté sestry Škodovy navíc během téměř roční uzávěry škol využily příležitosti a začaly tvořit obsah pro sociální sítě. „Mně on-line škola vůbec nevadí. Stihnu o dost více než když do školy chodím. Mohla jsem se naučit pracovat se sociálními sítěmi. Když do školy chodím, tak na to nemám čas,“ vysvětlila třináctiletá Kristýna, jak nakládá se svým volným časem. Během jednoho jediného roku má Denisa na sociální síti Instagram více jak 13 tisíc sledujících a její sestra Kristýna dokonce brzy překročí hranici 24 tisíc sledujících. „Snažím se ukázat našim vrstevníkům, jak se dá nejen v karanténě nakládat s volným časem,“ dodala třináctiletá Kristýna, která pro své sledující každý den pořádá cvičební lekce. Denisa se zase věnuje zdravému vaření. „Firmy s nimi nově navazují spolupráce. Jednou z firem je cvič-dom, pro které Kristýnka točí a cvičí workout, aby motivovala své fanoušky ke cvičení po několika hodinovém sezení u on-line hodin,“ vysvětlila maminka děvčat.

Kdo by ale předpokládal, že děvčata školu zanedbávají, byl by na omylu. Školní povinnosti stíhají i se slušně rozvíjející se kariérou. Vždyť spolužáci jejich tváře mohou vidět nejen během distanční výuky, ale také na televizních obrazovkách. „Nejvíce mě v poslední době bavila role v německé pohádce“ řekla Denisa. Sestra Kristýna pak nejraději vzpomíná na vlastní pořad na Bambula TV.

„Ráda chodím do školy, když tedy můžu. Hrála jsem v různých filmech seriálech i reklamách. Teď se ale, i kvůli koronaviru, věnuji především sociálním sítím,“ vysvětlila Týna. Brzy pak děvčatům vyjde první společně nazpívaná písnička. „Je o sesterství a o podpoře. Premiéru bude mít určitě i na YouTube,“ předeslala děvčata.

Za dva roky čekají sestry Škodovy přijímací zkoušky na střední školu. Ve světě showbusinessu by ale chtěly zůstat i v čase studií. Kristýna touží být dětskou doktorkou, Denisa by si ráda vyzkoušela práci režisérky a zkusila štěstí v Americe.