Jak už to bývá pravidelně, profesionální hasiči nejčastěji vyjížděli k technickým událostem, např. tedy vyproštění osob z výtahu, nouzové otevření bytu, měření koncentrací látek ve vzduchu, technologické pomoci, čerpání vody či odstraňování spadlých stromů  Celkem jich v kraji bylo 1357 (Pardubice 401, Chrudim 355, Svitavy 264, Ústí nad Orlicí 337).

Na druhém místě co do počtu výjezdů jsou dopravní nehody. Těch bylo v součtu v červnu 147. 36 v okrese Pardubice, 41 v Chrudimi a okolí, 41 na Svitavsku a 27 na Orlickoústecku. 

Nejen voda, ale i oheň

Ačkoliv to byla hlavně voda, která trápila hasiče, v červnu je čekalo 31 výjezdů k dalšímu živlu - ohni. Nejvíce požárů, deset, bylo na Chrudimsku. O jeden méně pak na Pardubicku, sedm na Svitavsku a pět v okrese Ústí nad Orlicí.

Mezi největší požáry v červnu 2020 se zařadí tyto události:

K požáru teleskopického nakladače vyjížděli hasiči do Liboměřic, částí obce Nové Lhotice v okrese Chrudim 16. června 2020. Škoda byla vyčíslena na půl milionu korun. Příčinou byla nepředpokládaná technická závada na stroji – spadlá zvuková a tepelná izolace na výfukovém potrubí.

Dne 29. června 2020 likvidovali hasiči v Budislavi na Svitavsku požár osobního automobilu. Škoda byla vyčíslena na 300 tisíc korun. Příčina je stále vyšetřována.

V Moravském Karlově na Orlickoústecku zasahovali hasiči 13. června u třetího největšího požáru v kraji za měsíc červen. Jednalo se o požár neobývaného rodinného domu. Škoda byla vyčíslena na 250 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 100 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byl úmysl neznámé osoby.