Šance na vítězství?

„Myslím, že šance na vítězství je reálná,“ poznamenal Roman Línek, jenž v Koalici pro Pardubický kraj hájí barvy KDU-ČSL.

Spolu s touto stranou tvoří Koalici pro Pardubický kraj Nestraníci a SNK ED. „Smlouva, kterou jsme včera s lídry těchto stran podepsali, je dohodou tří silných subjektů, jež výrazně uspěly před dvěma lety v komunálních volbách. Na kandidátce, která je z velké části obměněná, figurují v první patnáctce starostové všech čtyř okresních měst a řada dalších regionálních a místních osobností,“ prozradil staronový lídr Koalice pro Pardubický kraj.

Nespokojenost lidí

„Cítím tu nespokojenost, která je podle mého názoru největší za dvanáct let, co Koalice pro Pardubický kraj existuje. Lidé chtějí změnu. Ve vítězství v krajských volbách může věřit ten, kdo pro kraj dokáže navrhnout reálnou perspektivu,“ uvedl Roman Línek.

Ten zatím nechtěl upřesnit, s kým by Koalice pro Pardubický kraj měla zájem po volbách spolupracovat. „Počkejme na výsledky voleb,“ podotkl náměstek hejtmana Pardubického kraje, který razantně odmítl jen možnost povolebního paktu s KSČM.

(hro)