Martin Kolovratník
Je absolventem Univerzity Pardubice – Dopravní fakulta Jana Pernera, kde v roce 1998 složil státní závěrečnou zkoušku. Na začátku tisíciletí působil v manažerských pozicích ve společnostech Český Telecom a v stavebním holdingu VCES Východočeská stavební.  Následujících deset let, do letošního roku, se pak věnoval veřejnoprávní službě v řadě manažerských pozic v Českém rozhlase.

Pokud politické hnutí Andreje Babiše skutečně získá nárok obsadit ministerstvo dopravy, je Martin Kolovratník jedním ze dvou kandidátů na tento post.
„Mohu potvrdit, že jsem jedním z kandidátů na funkci ministra. Když jsem tuto nabídku dostal, tak jsem si vzal  týden na rozmyšlenou. Je to totiž opravdu rychlý kariérní postup," konstatoval čerstvý poslanec, který nyní se svými kolegy ve Sněmovně připravuje rozpočet na příští rok.

Jistota není

Zatím je nejpravděpodobnější, že křeslo ministra dopravy připadne hnutí ANO, jisté to ovšem ještě není. Koaliční vyjednávání o rozdělení postů v budoucí vládě stále pokračuje. „Slyšel jsem zvěsti, že sociální demokraté ještě uvažují, jestli si nemají ministerstvo dopravy ponechat," potvrdil Martin Kolovratník.

Možná se může zdát, že z rádia je k dopravě poměrně daleko, ovšem Kolovratník má vystudovanou dopravní fakultu na pardubické univerzitě.
„I v rozhlase jsem měl k dopravě celkem blízko, vždy jsem se zajímal třeba o problematiku silnice R35. Nejblíže jsem ale měl k dopravě, když jsem pracoval ve Východočeské stavební, tato společnost dělala třeba i místní komunikace nebo chodníky," vysvětlil Martin Kolovratník.

Rady v dopravě

A jak si ho vlastně vedení strany na post ministra dopravy vybralo? „Při sestavování našich priorit v jednotlivých oblastech, jsem začal dávat rady ohledně dopravy. Ostatní usoudili, že tyto rady mají smysl a vedlo to až k tomu, že jsem byl osloven s nabídkou na post ministra," dodal pardubický poslanec.