„Tápali jsme, jestli cyklobusy v letošním roce vůbec vyjedou. Celá koronavirová situace nám nedala spát do poslední chvíle,“ podotkl náměstek hejtmana Michal Kortyš. Po řadě jednání nakonec cyklobusy vyjedou a přepraví tak občany křížem krážem po Pardubickém kraji. Cyklobusy poprvé vyrazí v sobotu 30. května a budou v provozu až do pondělí 28. září. Vyjedou každou sobotu a neděli, ale také o státních svátcích. Linky cyklobusů budou téměř stejné jako loni. „Oproti minulému roku máme z důvodu preventivních hygienických opatření novinku týkající se přepravy kol. Tou je povinnost cestujících provést si sám nakládku a vykládku kola,“ popsal Kortyš. Na všech linkách platí jednotný tarif IREDO. Cena za převoz kola je 20 korun bez ohledu na vzdálenost.

Seznam linek pro letošní rok:

Linka 680017: Moravská Třebová – Svitavy – Polička – Proseč – Litomyšl – Česká Třebová – Vysoké Mýto

Linka 680018: Polička – Svitavy – Moravská Třebová – Štíty – Králíky – Dolní Morava

Linka 650555: Pardubice – Seč – Hlinsko- Proseč – Litomyšl – Polička – Svratka

Linka 680948: Litomyšl – Ústí nad Orlicí – Česká Třebová – Čenkovice – Králíky – Dolní Morava (od 1. července prodloužení linky do Starého Města pod Sněžníkem)

Linka 700949: Lanškroun – Česká Třebová – Litomyšl – Vysoké Mýto – Žamberk – Deštné v Orlických horách

Linka 620717: Chrudim – Pardubice – Třebechovice pod Orebem – Opočno – Dobruška – Deštné v Orlických horách

Jízdní řády prozatím platí do 30. června. V období od července do září se ale předpokládá provoz cyklobusů ve stejném rozsahu.