Cyklotrasa nazvaná Královský in-line je jednou ze 17 vybraných cyklotras, na kterých se můžete zúčastnit soutěže Cyklopecky Pardubického kraje a zkusit vyhrát horské kolo, pobyt na Dolní Moravě nebo digitální fotoaparát.

Trasa je rozdělena na dvanáctikilometrový úsek z Ústí nad Orlicí do Letohradu a zpět a devatenáctikilometrovou trasu do Chocně. Obě vedou po dálkové cyklotrase číslo 18. Cestou si můžete prohlédnout třeba přírodní rezervaci Peliny, labyrint v Brandýse nad Orlicí nebo areál aktivní turistiky v Cakli. Unavené nohy osvěží koupání v tůních Tiché Orlice.

Před cestou si nezapomeňte vyzvednout v kterémkoliv informačním centru v kraji Vandrovní knížku s podrobně popsanými všemi 17 nejzajímavějšími cyklotrasami Pardubického kraje. Když vyzkoušíte alespoň tři z nich a získáte razítka do Vandrovní knížky (na této cyklotrase ve Vodáckém tábořišti Cakle nebo v Muzeu řemesel Letohrad), budete zařazeni do slosování o 20 cen. Stačí poslat fotografii ulovených razítek.

Soutěž trvá do 19. října 2015. Pořádají ji Pardubický kraj a Destinační společnost Východní Čechy, hlavním partnerem je společnost CYKLO WORLD, a. s.

Podrobnosti včetně Vandrovní knížky ke stažení najdete na www.vychodnicechy.info/cyklopecky.