Okres Pardubice vykazuje 8 nemocných, Chrudimsko 4 a Svitavsko 6. Hygienici už tu nechali otestovat téměř tři tisíce lidí, 88 lidí je v současné době v karanténě.

Vysokomýtská firma Iveco Czech Republic, ve které se vyrábějí autobusy, před pár dny potvrdila, že dva její zaměstnanci měli pozitivní test, oba mají nařízenou karanténu a jsou v izolaci. Zareagovalo i město Choceň, v němž nakažení žijí.

„V návaznosti na výskyt koronaviru v našem městě jsme aktuální situaci projednali s Krajskou hygienickou stanicí Pardubického kraje. Dle poskytnutých informací se jedná o lokální ohnisko. Nemocným byla nařízena domácí karanténa a není třeba zavádět zvláštní opatření. Doporučujeme tedy dodržovat základní hygienické návyky a obecné pokyny,“ vyzvalo choceňskou veřejnost.

Bezpečnostní opatření však bylo přijato, a to preventivní zákaz návštěv v Zařízení sociální péče Choceň. Snahou je zajistit seniorům co nejvyšší bezpečí. „Prosíme, aby rodiny uživatelů nevyhledávaly kontakt s příbuznými ani na zahradě nebo před domovem,“ vyzvalo ředitelství zařízení pro seniory.