Naopak nejméně diváky z Pardubického kraje zaujal hejtmanský kandidát TOP 09 a Starostů Jaroslav Zedník.

Ukázal to exkluzivní průzkum společnosti Sanep, který u diváků z Pardubického kraje monitoroval hodnocení lídrů šesti stran, jež mají podle průzkumů největší šanci uspět v říjnových krajských volbách.

Zítra přineseme ohlasy diváků debaty, která se uskutečnila v úterý v Královéhradeckém kraji.
Diskuse v Pardubicích se točila především kolem krajských nemocnic a kritizovaných změn v dopravní obslužnosti. Na víc témat se moc nedostalo. Kdo však čekal ostrou výměnu názorů a jasná stanoviska, byl zklamán.

„Když poslouchám na pódiu proklamované sliby, tak mám dojem, že nejsou adresovány ani tak voličům, jako firmám, které budou stavět a vybavovat nemocnice, dálnice a podobně," zhodnotil na facebookových stránkách OVM divák Radek Novák.

„Když se skoro hodinu bavili o nemocnicích a zdravotnictví, tak jsem u toho v sále málem usínal," kvitoval debatu Tomáš Petřík, jeden z účastníků v hledišti.

„Mám pocit, že hosté byli občas trochu mimo," přidal se pisatel Josef Janda.

Ani jeden z lídrů skutečně nijak neoslnil, relativně dobře si však vedle politického matadora Línka (23,9 % kladných hodnocení) vedl také mladičký lídr sociálních demokratů Martin Netolický (16,1 %), těsně následovaný poměrně neznámou komunistkou Hanou Horskou (15,7 procenta). Zklamal naopak lídr pardubické krajské ODS Petr Tupec (12,2 %), vůbec nejhůře si ale podle respondentů průzkumu vedla šéfka Nezávislých Lenka Bártlová (10,7 %) a  především pak lídr TOP 09 Jaroslav Zedník (10,1 % kladných hodnocení).

Internetový průzkum agentura Sanep uskutečnila ve dnech 6. – 9. září na vzorku 1193 dotázaných respondentů z Pardubického kraje ve věku 18 a více let, kteří uvedli, že daný pořad Speciál OVM sledovali.

Do Speciálu OVM byli pozvaní lídři stran, které v předcházejícím průzkumu agentur STEM/MARK a SC&C pro Českou televizi překročily pětiprocentní hranici pro vstup do zastupitelstva Pardubického kraje.