Olympijské oblečení i závěrečný speciální bonus čeká každého dobrovolníka, který stráví prací v parku minimálně osm dní. „Přihlášky jsou k dispozici na webu www.pardubice.eu," podotkla Pavla Kosíková z tiskového úseku pardubické radnice.

Kdo má přednost?

„Formuláře pro nábor dobrovolníků v Olympijském parku Pardubice 2016 jsou v elektronické podobě, tudíž odpadá problém s jejich tiskem a doručováním. Zájemci v nich uvedou kontaktní údaje, vyberou si některý z osmidenních turnusů, a to v termínu mezi 3. až 22. srpnem. Budeme upřednostňovat ty, kteří se přihlásí na více dní. Je také mimo jiné třeba, aby sdělili, kde chtějí v olympijském parku působit, zda na sportovních stanovištích, nebo mimo ně," sdělila koordinátorka Olympijského parku Pardubice 2016 Dana Valášková.

V přihlášce jsou rovněž dotazy týkající se zkušeností s prací s dětmi, vítáno je i případné pedagogické vzdělání nebo vlastnictví trenérské licence. „Každý dobrovolník obdrží značkové oblečení s olympijskou symbolikou, aby byl v parku od běžných návštěvníků dobře identifikovatelný. Po skončení odpracovaného turnusu si pak toto ošacení bude moci ponechat jako dárek," poznamenala Dana Valášková s tím, že v dotazníku je z tohoto důvodu i kolonka k zaškrtnutí požadované konfekční velikosti.

Strava i pojištění

Pro všechny dobrovolníky v olympijském parku město zajistí také pravidelnou stravu a pitný režim. Uhradí za ně i potřebná pojištění.

„Aby měli studenti představu, co práce v parku všechno obnáší a vůbec o jaký projekt se jedná, pořádáme s Koalicí nevládek Pardubicka ve vybraných školách na Pardubicku také prezentace," podotkl manažer Olympijského parku Pardubice 2016 Pavel Stara s tím, že hlásit se mohou i zájemci z řad široké veřejnosti. A budou prý vítáni!

„Dobrovolnictví k olympiádě patří, a proto jsme zvolili tuto formu pomoci. Kromě odměn ve formě naturálií chceme na závěr olympiády všem dobrovolníkům poděkovat pro ně speciálně připraveným kulturním programem, který si budou moci naplno užít," nastínil chystané překvapení Pavel Stara.