Běžkaři pak naleznou upravené tratě hlavně v krkonošských Horních Mísečkách a na vrcholu Černé a Světlé hory. Na hřebenech je pouze kolem 20 centimetrů zmrzlého sněhu, na vrcholcích Orlických hor asi deset centimetrů.

Ve SkiResortu Černá hora – Pec, který provozuje střediska v Janských Lázních, Peci pod Sněžkou, Černém Dole, Velké Úpě a Svobodě nad Úpou, mají lyžaři k dispozici 28 kilometrů sjezdových tratí. „Denně tu nyní lyžuje kolem 10 tisíc lidí. Zhruba čtvrtina lyžařů přejíždí skibusy či rolbou přejíždí mezi všemi areály," řekl šéf SkiResortu Petr Hynek.

Rovněž v největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn je v provozu většina vleků. Pro udržení kvality sjezdovek je podle vlekařů důležité to, že teploty v noci klesají pod nulu.

Lyžuje se i ve většině areálů  v Orlických horách. V níže položených oblastech se už ale zastavily vleky třeba v Přívratu na Orlickoústecku. „I při současných podmínkách jsme schopni udržet provoz bez problémů i v březnu," řekl ředitel Skiparku Červená Voda Radek Procházka.

Lyžuje se i v Hlinsku na Chrudimsku, nebo v areálu Peklák u České Třebové.