Na nejstarším autodromu v republice – pro výcvik řidičů byl zprovozněn již v roce 1974 – se na školu smyků hlásí i autobusoví přepravci. Není se co divit. S neočekávaným náledím dochází i u řidičů autobusů k nehodám s dost těžkými následky.

Řidiči autobusů při škole smyků.

V sobotu padala ledovka a řidiči autobusů společnosti Arriva, východní Čechy se sídlem v Chrudimi, si mohli na smykových pracovištích odzkoušet nejen funkčnost svých brzdových systémů ABS a ASR, ale hlavně zdokonalit bez rizika silničního provozu jejich používání tak, že náhlý smyk by je neměl překvapit. Minulou sobotu byli na autodromu řidiči z Vysočiny a do jarních měsíců se jich na vysokomýtském okruhu vystřídá přes čtyři stovky. V areálu jim nabízí nejen zdokonalení a procvičení jízdy za ztížených podmínek, ale i povinné profiškolení, včetně funkčního zázemí.

Na autodrom se přicházejí zdokonalovat i jiné složky: od policie, přes záchranné služby až po ty, kteří musí na silnice v rámci své činnosti každodenně.
„Hromadná přeprava osob vyžaduje zvlášť zkušené a zodpovědné řidiče. Co se zanedbá, zvlášť před zimním obdobím, může mít dlouhodobé citelné následky nejen pro řidiče samotné, ale i přepravce s dopadem i na pojišťovny," říká k problematice Jan Mračno a dodává: „Jsem rád, že jsem se jako autor tohoto vysokomýtského zařízení dočkal jeho smysluplného využití, které je plně využíváno a velmi prakticky slouží již několika generacím."
(jm, zr)