Přijďte si v neděli zabruslit. Již po třinácté se v Pardubicích uskuteční tradiční akce Pardubice na bruslích. Letos je pro zájemce připravena trasa dlouhá přes deset kilometrů.

A počasí vypadá také slibně. „Pevně věřím, že nám bude počasí nakloněno víc než vloni, abychom si všichni mohli městskou trať dlouhou 10,4 kilometru řádně vychutnat. Zároveň tímto prosím o shovívavost motoristy, neboť bude vzhledem k projížďce na bruslích doprava v centru města v době konání akce částečně omezená," uvedl primátor Martin Charvát.

OMEZENÍ DOPRAVY 
POTRVÁ PÁR MINUT

Omezení budou na určitých úsecích však trvat jen po tu dobu, kdy jimi budou projíždět bruslaři. Řidiče tak čeká zdržení pouze několik minut. Startovat se bude v 16 hodin, a to u pardubické Tipsport arény nebo na Masarykově náměstí.

„Od zimního stadionu se peloton bruslařů vydá Sukovou třídou na Masarykovo náměstí, z něj přes Palackého třídu na rychlodráhu a pak odbočí na Dašickou ulici, aby se mohl vrátit přes Štrossovu, Bubeníkovu a Jahnovu ulici náměstím Republiky na Sukovu třídu.

Druhý okruh, který započne na Masarykově náměstí, povede opět Palackého třídou a rychlodráhou. Z Hlaváčovy ulice se ale tentokrát sjede už na křižovatce s ulicí Anenská, Karlovinou se projede hlavní silnicí na náměstí Republiky a z něj se Sukovou třídou dostanou bruslaři do cíle, respektive opět na parkoviště k hokejové aréně," popsal trasu náměstek primátora zodpovědný za sport Jakub Rychtecký.

Nedělní projížďka městem však nebude tou poslední, která na příznivce in-linů tento rok čeká.

LETOS SE MŮŽETE PROJET CELKEM TŘIKRÁT

„Letos chystáme celkem tři vyjížďky na in-linech. Velmi se už teď těším na tu srpnovou, která se bude konat v rámci Olympijského parku Pardubice 2016. Pojmeme ji tak trochu brazilsky – pojede se večer a v maskách. Už s předstihem si proto připravte kolečkové brusle i na 14. srpna. Od 20:30 hodin budeme tentokrát pořádat dokonce Karneval na bruslích," informoval o dalších akcích primátor Martin Charvát. Poslední letošní Pardubice na bruslích se pak uskuteční 18. září.

V případě špatného počasí budou zájemci včas informováni na webu www.pardubice.eu a na oficiálních facebookových profilech statutárního města Pardubice a akce Pardubice na bruslích.

Iveta Koubková