Nové Středisko správy a údržby dálnic odpovídá velikostí i rozsahem základnímu typovému modelu ostatním střediskům. Novinkou je ale tréninková dráha pro školení pracovníků.

„Oproti jiným Střediskům správy a údržby silnic bude mít SSÚD Městec z důvodu neustálého zvyšování bezpečnosti pracovníků při pracích na dálnicích vybudovanou tréninkovou dráhu pro nácvik realizace dopravních opatření na dálnici,“ sdělila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Petra Drkulová.

Takzvaně na zelené louce tu vzniklo několik budov a objektů.

Už přesně za měsíc. Datum 22.12.2022 se nezadržitelně blíží a s ním i zprovoznění zbrusu nového úseku dálnice D35 Časy-Ostrov.
Přesně za měsíc se otevře nový dálniční úsek D35 Časy-Ostrov

„V provozní budově sídlí vedení Střediska a bude zde sociální zázemí pro pracovníky. Integrovaná budova je složena z objektu skladu posypové soli, dílen, skladů a především z krytých garážových stání pro techniku,“ přiblížila Drkulová.

Jako samostatné objekty jsou pak v areálu přístřešky pro zabezpečovací vozíky, solankového hospodářství, čerpací stanice, mycí rampa s čistírnou odpadních vod nebo sklad dopravního značení.

Technickou zajímavostí ze stavby je fakt, že při výstavbě dílen a garáží bylo pro opláštění stěn použito sendvičových fasádních panelů s minerální vatou, které se vyznačují vynikajícími tepelněizolačními a protipožárními vlastnostmi, nízkou hmotností, vysokou pevností a tuhostí.

Od 22. prosince, kdy ŘSD zprovozní nový úsek dálnice D35 Časy-Ostrov, bude mít nové SSÚD ve Správě téměř 32 kilometrů dálnice.

Zdroj: ŘSD