Tento víkend končí úplná uzavírka na „šestatřicítce“ mezi Volčí a Rohovládovou Bělou na „bohdanečské“ zkratce z Pardubic k D11. Sanovalo se zde podloží a obnovoval živičný kryt vozovky. Příští týden se však pro změnu zcela uzavře do 24. června silnice I/36 mezi Sezemicemi a Holicemi, kde budou silničáři rekonstruovat povrchy.

Horší to ovšem je s počtem částečných omezení na opravovaných úsecích.

Kolony se nyní tvoří hlavně na páteřní komunikaci I/35 u Janova za Litomyšlí. Tady bude kvůli práci na silnici střídavý jednosměrný provoz až do konce července. Několik omezení je navíc i v samotné Litomyšli. Kdo míří na Moravu z jižní části kraje, není od věci úsek objet přes Poličku po I/34.

Jenže na ní jsou pro změnu ucpané Svitavy, kde se za provozu opravuje hlavní kruhový objezd obou zde křižujících se státovek. Hotovo bude do prázdnin.

Kolony na řidiče nyní na „pětatřicítce“ čekají také o pár kilometrů dál u Moravské Třebové, a ty už se objet vůbec nedají. V minulých dnech tady silničáři opravovali výpadovku na Mohelnici, nyní s přesunuli na opačnou stranu města. Zúžení silnice pod Hřebečským tunelem by však mělo skončit už 13. června.

Další problémy na řidiče číhají na I/43 mezi Svitavami a Lanškrounem. Kyvadlový provoz kvůli obnově živice tady před Damníkovem potrvá do konce července.

Celé prázdniny naproti tomu bude kyvadlový provoz v Sopotnici na I/14 mezi Ústím nad Orlicí a Vamberkem, kde se staví opěrná zeď. Už v polovině července se naproti tomu řidičům uleví v Šedivci na I/11, kde také probíhají práce na silnici a provoz je řízen kyvadlově. O pár kilometrů dál v Helvíkovicích však silničáři staví nový most přes Divokou Orlici. Provoz po mostním provizoriu je tam řízený semafory, i zde se tvoří kolony a provizorium zůstane až do konce listopadu. Provoz na „jedenáctce“ je navíc několika kyvadlově řízenými úseky ochromen i dál ke Hradci Králové.

S častými zdrženími by šoféři měli počítat hlavně při cestách na dovolenou do okolních krajů. Tři částečná omezení budou na dálnici D11. Ve dvou případech se bude opravovat povrch, v jednom most přes Labe. Kyvadlový provoz je kvůli stavbě nové silnice na I/34 za Českou Bělou před Havlíčkovým Brodem. Až do konce roku potrvá i objížďka v Černé Hoře na silnici do Brna, zde však zácpy nejsou velké. Při cestě do Krkonoš by pak řidiči raději měli volit cestu přes Jaroměř a Trutnov, u Hořic a Nové Paky se totiž opravuje.