Mostní pilíře a opěra jsou připraveny pro osazení ocelové lávky. Je hotové přístupové schodiště směrem ke Smetanovu domu, stejně jako bezbariérová přístupová rampa ze směru od polikliniky.

"Před několika dny proběhla příprava výtahové šachty pro montáž výtahu, jeho instalace však bude muset být z technologických důvodů dokončena až po osazení ocelové lávky na místo,“ uvedl Pavel Kubeš, vedoucí odboru oddělení investic litomyšlské radnice. Ocelová lávka ve dvou kusech do Litomyšle dorazí na kamionech ze Záboří nad Labem v noci z pátku na sobotu. Ráno za světla jeřáb začne s osazováním lávky na pomocné věže.

Stavba nadchodu přes silnici I/35 v Litomyšli nabrala velké zpoždění.
Stavba nadchodu přes I/35 v Litomyšli nabírá zpoždění. Hotovo má být na Vánoce

Během instalace ocelové lávky musí být pětatřicítka kompletně uzavřena. Objízdné trasy povedou ve směru od Svitav na Vysoké Mýto přes Smetanovo náměstí. Druhý směr bude odkloněn na ulici T. G. Masaryka kolem městského úřadu a gymnázia.

Objízdná trasaObjízdná trasaZdroj: ŘSD Pardubického kraje

Po ukotvení lávky na pilíře a opěru, a po svaření dvou kusů lávky k sobě dojde k demontáži pomocných věží a následnému zrušení všech aktuálně platných dopravních omezení. Průtah bude tak průjezdný bez omezení. Tím ale práce na novém nadchodu zdaleka nekončí. Lávku bude nutné napojit na mostní závěry a připravenou elektroinstalaci, světla a výtah.

Termín předání hotového nadchodu je předpokládán na 21. prosince. Na vybudování bezbariérového nadchodu za 45 milionů korun Litomyšl získala dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Podívejte se na vizualizaci budoucího nadchodu i historické fotky: