"Upozorňujeme řidiče, že po dnešní nehodě kamionu na silnici I/36 mezi Holicemi a Horními Ředicemi, zůstává komunikace i přes noc stále uzavřena. Raději se úseku vyhněte. Děkujeme řidičům za pochopení," uvedli včera (ve čtvrtek) v 18 hodin policisté na Twitteru.

V poledne to ještě vypadalo, že kvůli nehodě na I/36 za Holicemi směr D35 bude zcela uzavřena z důvodu překládky a vyproštění havarovaného kamionu jen několik hodin.

„Jedna z nádrží na pohonné hmoty u nákladního automobilu byla při nehodě protržena a unikala z ní nafta. Informován byl ihned pracovník životního prostředí a přivolána je i specializační firma, která provede nejen samotné vyproštění nákladního automobilu, ale i přečerpání pohonných hmot,“ informovala mluvčí hasičů Vendula Horáková. 

"To je ale mrzeníčko," glosovali nehodu na sociálních sítích milovníci zlatavého moku.

Silnice u Horních Ředic je kvůli nehodě nákladního vozu uzavřenaSilnice u Horních Ředic je kvůli nehodě nákladního vozu uzavřenaZdroj: HZS Pardubického kraje

Silnice je a ještě bude uzavřena, a to nejen z důvodu přeložení nákladu a vyproštění převráceného automobilu, ale také kvůli sanaci zeminy.

Objízdné trasy jsou přes Horní Ředice nebo Dolní Roveň, na místě se řiďte pokyny policistů. 

Výjezd záchranky k lidem, kteří se nadýchali insekticidu
FOTO: Lidé se v Pardubicích nadýchali dráždivé látky, vyjela k nim záchranka

Velitel zásahu si na místo navíc povolal další dobrovolné jednotky hasičů k přeložení nákladu. "Vzhledem k tomu, že na místě bude probíhat i sanace, je předpoklad, že silnice bude uzavřena až do večerních hodin," informovala Policie ČR. 

Řidič neutrpěl žádná zranění.