Po více jak 80 letech se na Olympijských hrách představí Rugby Union. Tedy jeho „sedmičková" varianta, což v jednoduchosti znamená, že namísto patnácti hráčů na každé straně bude hrát hráčů pouze sedm.

V Česku je ragby sport, kterému média ani lidé nevěnují přílišnou pozornost. Přesto při velkých akcích přiláká zájem široké veřejnosti a stává se aspoň na chvíli velmi oblíbeným.
 „Jsme rádi, že ragby bylo zařazeno do olympijských sportů. Zvedne se tak znovu povědomí o této hře. I když si uvědomujeme, že se hraje sedmičkové ragby a ještě k tomu Union, což je de facto jiný sport, než kterému se věnujeme my," komentoval návrat ragby Mirek Pavlík z chrudimského týmu Rabbitohs, který se věnuje Rugby League a dodává

„Je to velký úspěch pro ragby svět. Já osobně se moc těším, až někdy v budoucnu budu moci sledovat na takové úrovni třeba českou reprezentaci."
 Nejen chrudimští ragbisté z podobných akcí těží. Velké sportovní svátky vysílané v televizi vždy přilákají pozornost diváků a mnohdy v nich probudí i zájem o takovýto sport.

OLYMPIÁDA PŘILÁKÁ NOVÉ HRÁČE

„Stejně jako po Mistrovství světa v roce 2015 se začalo o ragby hodně mluvit a zvedlo se tak povědomí o tomto sportu nejen mezi fanoušky, ale především široké veřejnosti. Díky tomu, že se o ragby mluví, se objevují noví zájemci. Já věřím, že tomu bude tak i po olympiádě a my díky ní získáme nové fanoušky i spoluhráče." přemítá Pavlík.