„V létě 2010 jsem předstupoval před občany s obhajobou programu Věcí veřejných, ten je pro mě klíčový a ctím jeho hodnoty. Situace se pro mě naprosto nezměnila, své názory neměním, proto zůstávám i nadále součástí poslaneckého klubu VV,“ sdělil ve svém středečním prohlášení pardubický poslanec Miroslav Petráň.

Jak dodal, celé štěpení VV je postaveno do zbytečně emocionální roviny. „Kdo chtěl odejít, odešel, kdo chtěl zůstat, zůstal. Já se nebudu chovat jako přeběhlík,“ dodal. Odmítl rovněž, že by důvodem jeho stanoviska byly tvrdé podmínky ve smlouvě, ke kterým se VV zavázal  před volbami.

Podobně argumentoval i hradecký poslanec Jiří Štětina. Ten se přitom při vládní krizi ohledně demise tří ministrů za VV postavil proti vedení strany, ministry podpořil a podobně jako Petráň představuje umírněnější křídlo strany.

„Před těmi čtrnácti dny, kdy jsme rozhodovali o demisi tří ministrů, byla jiná situace a byly k dispozici jiné informace,“ prohlásil s tím, že dnes už by hlasoval úplně jinak. Byl podle svých slov zvolen jako nestraník za VV a nebude z nich proto odcházet, chce nadále plnit jejich program. „Na podzim se nepovedl ve VV puč zvenčí, tak teď se zorganizoval zevnitř. VV jiným zkamenělým stranám překážejí a i média se k nám chovají tendenčně,“ dodal.