Pomoci může kdokoliv už v sobotu, a to v několika supermarketech v regionu. Sbírka potravin pro potřebné se uskuteční za mimořádných opatření ve stovkách obchodů po celé republice. Pomáhat budou i charitní zaměstnanci a dobrovolníci.

„Pro Oblastní charitu Nové Hrady, která spravuje Potravinovou banku Pardubického kraje, je možné přispět v obchodním centru Globus v Pardubicích, v Tescu v Ústí nad Orlicí, v Bille v Litomyšli a v Lidlu v Hlinsku. Přímo do Chotovic mohou zájemci dávat potraviny ale pouze po předchozí domluvě,“ uvedla Lenka Boštíková z Oblastní charity Nové Hrady. Sbírku v kraji zajistí zaměstnanci charity.

Lidé mohou přispět také on-line nákupem zboží, a to až do úterý 1. prosince.

Sbírka se může konat jen za přísných hygienických podmínek. „Jarní kolo muselo být kvůli koronavirové pandemii zrušeno a situace se začala postupně stávat kritickou. Rychle rostl počet těch, kteří začali potřebovat pomoc potravinových bank,“ popsal Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, který sbírku spoluorganizuje.

Loni se v Pardubickém kraji při podzimní sbírce vybralo přes 15 tisíc kilogramů potravin a více než dva tisíce kilogramů drogerie.