VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přestupný rok: 'Sedmé' narozeniny dnes slaví lékařka ze Seče

Seč – „Nedbejte na to, že se v kalendáři objevuje datum 29. února jen jedenkrát za čtyři roky. Nenechte se ošidit. Oslava musí být každý rok!“ zní vzkaz usměvavé osmadvacetileté dětské lékařky Evy Němcové ze Seče.

29.2.2012
SDÍLEJ:

Sympatická sečská zastupitelka vloni únorové narozeniny „neměla“, zato se ale v polovině července vdala. Foto: archiv Evy Němcové

Sama má dnes narozeniny vlastně teprve „posedmé“, ale jak říká, rodina na ní nikdy v minulosti nezapomněla ani navzdory chybějícímu datu v kalendáři. „Doma mě nikdy nešidili. Slavili jsme pokaždé v poslední únorový den, prvního března nikdy,“ usmívá se mladá žena.

Schopná lékařka

Eva Němcová pracuje jako lékařka na dětském oddělení  chrudimské nemocnice a jak sama říká, tahle práce ji nesmírně baví. „Odjakživa jsem tíhla k dětem a představu o tom, co bych chtěla dělat, jsem měla už v dobách, kdy jsem sama byla dítětem. A to navzdory tomu, že v rodině žádného lékaře nemáme,“ svěřuje se dnešní oslavenkyně. O jejích výsledcích na pracovišti chrudimské nemocnice se ochotně rozhovořil i přednosta dětského oddělení David Kasal. „Paní doktorku Němcovou jsem si na oddělení sám vybral a nelituji toho. Je totiž jednou z těch lékařek, kterým nechybí požadované odborné schopnosti a navíc má vynikající cit pro úspěšné stanovení diagnózy, což nemusí být u dětských pacientů vždy snadné,“ uvedl přednosta. „Mimořádně důležité je také to, že je paní doktorka velmi milá ke svému okolí a děti ji mají opravdu rády. Jde sice o mladou lékařku, kterou ještě čeká atestace, ale beru ji jako jednu z nejschopnějších a do budoucna na ni hodně sázím,“ pokračuje David Kasal. „Že má Eva Němcová narozeniny právě 29. února? To dobře vím a chystáme se na ni s kytičkou,“ dodal primář David Kasal.

Lidé si ji zvolili

Čtenáři Chrudimského deníku se měli možnost s dnešní oslavenkyní seznámit už vloni na stránkách našich novin. U její letní svatby totiž nechyběli ani členové cechu svatého Floriána, neboť tatínek lékařky je velitelem sečských hasičských profesionálů. Veřejně se ovšem angažuje i sama oslavenkyně. Je členkou zastupitelstva města Seč, do něhož byla zvolena jako bezpartijní kandidátka.

Pracovní oslava

Dnešní den tak bude pro Evu Němcovou nejen dnem oslav, ale i dnem práce ve prospěch města, ve kterém žije. Sečští městští zastupitelé totiž zasedají právě dnes odpoledne. „Přiznám se, že při volbě termínu pro dnešní zasedání jsme vzali v úvahu nejen to, že 29. únor je jen jedinkrát za čtyři roky. Své přitom sehrál i fakt, že máme ve svém středu jednu z těch, kteří právě dnes slaví své narozeniny,“ přiznává sečský starosta Marcel Vojtěch.

Sympatickou paní doktorku tak odpoledne čeká možná ještě jedna kytička navíc. A Chrudimský deník? Ten se  samozřejmě ke gratulacím připojuje!

Autor: Marek Nečina

29.2.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Den po parlamentních volbách, 22. října, začala povolební vyjednávání ve Sněmovně v Praze. Faltýnek
SLEDUJEME ON-LINE
9

Zeman potvrdil, že Babiše jmenuje premiérem. Začala povolební vyjednávání

Bára Štěrbová (3 kg a 49 cm) je po šestileté Elišce druhou dcerkou v rodině Aleny a Petra Štěrbových z Ochozi.
16

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 21. října

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Pardubický kraj – Občanská demokratická strana obsadila ve volbách druhé místo, v Pardubickém kraji pro ni hlasovalo 10,96 procent občanů. Ve sněmovně tak ODS získala jeden mandát. Ze šestého místa kandidátní listiny ho obsadil starosta Poličky Jaroslav Martinů, který získal 1 776 preferenčních hlasů.

Volby na Chrudimsku vyhrálo s přehledem ANO, druzí jsou Piráti, třetí ODS

Chrudimsko – K volebním urnám přišlo během parlamentních voleb odevzdat svůj hlas 62,94 procent voličů, to je zhruba o dva procentní body nad celorepublikovým průměrem. Z 53 092 odevzdaných obálek jich nebylo platných pouze 339.

Pouze ve třech obcích na Chrudimsku nezvítězilo ANO

Chrudimsko - Na Chrudimsku leží 108 obcí. Jen ve třech z nich nezvítězilo hnutí ANO. Na dalších místech se už politická uskupení střídají ve velmi divokém víru zářícím všemi barvami.

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO 4 mandáty

Pardubický kraj - Sečteno je 100 procent volebních okrsků v kraji. Volby do sněmovny vyhrálo hnutí Ano. Stejně jako v celorepublikovém součtu. V Pardubickém kraji má 29,64 procent hlasů. Druhá je ODS a třetí Piráti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení