Sedmnáctiletý Šimon Hlaváček je v policejní databázi pohřešovaných už od 28. února. Naposledy byl viděn v pondělí 27. února okolo 23. hodiny v baru v Pražské ulici v Přelouči. Zoufale chlapce hledá i jeho rodina. Vypátrat se ho nedaří ani policii, ale ani dobrovolníkům. Pátrací akce organizuje jeho bratr Lukáš, zatím ale bezvýsledně.

Více informací z policejní databáze ZDE. Je-li odkaz neaktivní, pátrání bylo odvoláno

Do středečního pátrání se zapojil i vrtulník s termovizí, který pročesával oblast mezi Přeloučí, Chvaleticemi, Zdechovicemi a Cholticemi. Na zemi se do akce zapojilo několik desítek dobrovolníků a dobrovolní hasiči ze Zdechovic a Přelouče. Dobrovolníci vyrazili pátrat podél řeky s jasnými pokyny a jsou po dobu pátrání spojeni vysílačkou s vrtulníkem.

Pohřešovaný Šimon je 175 cm vysoký, hubené postavy a má krátké hnědé vlasy. Je oblečený celý v černém, na nohou má červené zimní kotníkové boty Nike Jordan.

Policisté pátrají po 17letém chlapci.
Šimon z Přelouče je už dva týdny nezvěstný. Ve středu je další pátrací akce

„Objeli jsme všechny soukromé kamery, co mají lidi a firmy v okolí, abychom zjistili, jestli se někde pohyboval a v jaký čas," dodal Lukáš Hlaváček. Zatím jedinou stopou je Šimonova bunda, která byla nalezena na mostě přes Labe nedaleko Přelouče, jemuž místní říkají Plyňák.

Policisté pátrají po 17letém chlapci.Policisté pátrají po 17letém chlapci Šimonovi.Zdroj: Policie Pardubického kraje

Pokud máte informace, které by pomohly pohřešovaného mladíka nalézt, ozvěte se na linku 158 nebo přímo na telefon 974 562 012.